şükela:  tümü | bugün
  • antalya'da mevlana kavsaginin alt tarafinda, ust gecidin altinda yer alan uber mekan. sistemi ciya'ya benzer, ancak mekan ve mutfagi cok daha genis, cesitler daha fazla, calisan sayisi daha coktur. iceri giriste corbalar, ana yemekler, yardimci yemekler. biraz ilerleyince zeytinyaglilar, firin kismi (kebaplar vb) ve tandir, sonda salatalar. sut urunleri muazzam, sutu nereden aliyorlarsa on numara yogurdu ve sutlaci var. yemek oncesinde getirdikleri salcali ekmek icin masada kavga cikaririm. yemek sonrasinda antalya klasigi tahinli kabakla kapanis yapilabiliyor. cay hep taze. bir de mekan sahibi amca masalari gezmese, ortalamanin altinda muhabbetiyle (falanca arkadasim, filaca dostum, milletvekilleri kankam) yemegin orta yerinde insani kilitlemese iyi olur.

    edit: imla
  • antalya'nın etiler semtinde bulunan, adını bulunduğu mevki olan mevlana kavşağından alan türkiye'nin tartışmasız en iyi çorbasını yapan, mevlana çorbacısı olarak da bilinen kabak tatlısı süper olan mekandır tek kötü tarafı çorbalarının çorbadan çok bir öğün fiyatında olmasıdır.
  • yılda 1-2 kez eş durumundan antalya'ya giderim.her gittiğimde mutlaka uğradığım lokantadır.yemekleri oldukça kalitelidir.çorba konusunda aşmış olan (iç yağı ve uzerine tereyağı geliyor )kabak tatlısı muhteşem (tahinli kabaktan tiksinen bana bile 2 tabak yedirtmiştir) gerçek bir lokanta.ancak kalitesi ile doğru orantılı olarak fiyatlar ucuz değil.ölmeden mutlaka gidilesi mekanlardan..
  • çorba değil sanat eseri yaptıklarını keşfetmemle beynimden vurulmuşa döndüm. yahu o nasıl bir çorba, kelimeler kifayetsiz kalır. hele o nasıl bir paça. bir daha antalya'ya yolum düşerse, başka bir şey için değil, çorba içmek için düşer. gözümde tütüyor vallahi. değil antalya'nın, türkiye'nin, dünyanın en iyi çorbacısı.