şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mevlüde iğdi ile ayni kaderi paylasmis, pkk tarafindan uyurken bulundugu ev havaya ucurularak, babasiyla birlikte katledilmis 5 aylik bebek.

  (bkz: ecrin açıkgöz)
 • cizre'de katledilen miray'ı önemsemeyenlerin ağladığı bebek, mekanı cennet olsun ama sizler kürt bebekleri için sustukça maalesef bu ülke bunları yaşamaya devam edecek.

  "çocuklar ölmesin" diyen öğretmenin ya da bir başka kişinin hakkında soruşturma açıp "oluk oluk kan akıtır kanınızla duş alırız" diyen çete liderine dokunulmuyorsa maalesef olan mevlüde gibi miray gibi suçsuz canlarımıza olacak.

  ve sizler miray öldüğünde hendek bahanesine sığınıp ölen bir bebeğe üzülmeyi erteliyorsanız bugün mevlüde için dökeceğiniz göz yaşları ikiyüzlülükten başka bir anlam ifade etmeyecektir.

  hdp genel merkezi yakılırken, kırşehir'de kürdün işyeri ateşe verilirken, muğla'da sera işçisine zorla atatürk büstü öptürülürken susanlar bugün mevlüde deme haklarını maalesef kaybetmiştir.

  bebek hassasiyetinizin samimiyetini anlamak için sizi 7 hazirandan bu yana operasyonlarda can veren 29 kürt çocuk için de ses vermeye davet ediyoruz.

  roboski için operasyon kazası diyenler ya da daha kötüsü katırlara yazık oldu diyenlerin mevlüde konusunda gösterdikleri ikiyüzlülüğü onlar adına utanarak izliyoruz.
 • bu bebek için bile üzülmeyip başka acılarla yarıştırıp sonra ikiyüzlülükten bahseden var. senin yaptığın ne? aynı ikiyüzlülük değil mi?
 • canım... küçüğümm...
  asker, polis çocuğu, kürt çocuğu, pkk'li çocuğu fark etmez...
  bu ülke yıkılacaksa, çocuk ölümleri yüzünden yıkılacak...

  bu ülke yıkılmasın, ayrıyı, gayrıyı, kini, nefreti bilmeyen küçük, güzel, saf akılların bunları hiç öğrenmeden bir arada yaşadığı bir ülke olsun... barış olsun...
 • gazetede babasına sarılmış fotoğrafı kalbimi kesen küçük kız. acı... saf acı bu. eliniz kırılsın..
 • uyurken, kendi hayal dünyasında rüya görürken hayatı haince elinden alınmış şehidimizdir.
  keşkebu başlık buraya açılmasaydı. açılmasaydı da onun ismi altında karaktersizce yazılar yazılmasaydı.
  her çocuk masumdur, her çocuğun yaşadığı en ufak acıya üzüntü duyuyoruz,
  fakat hala cizre'den ordan burdan örnek veren, yov onlara nödön özölmöyorsunuz diyen çiğler var malesef.
  meseleyi hala anlamamış zibidiler lütfen anlasın artık.
  mesele bu çocukların ölümüne sebep olanları görmekte.
  mesele ortalığı kan gölüne çevirip, kalleşçe can alanları görmekte.
  mesele pkk denen it sürüsünün sebep olduğu yıkımları görüp suçu başka yerde aramamakta.
  amaaan kime anlatıyosun ki?
 • o saldırının asıl hedefi olan kız çocuğudur. birileri, "devlet çocuk öldürdü" palavrasını "biz de intikamını aldık" diyerek güçlendirmek istemiştir.
 • bugün cenazesinde çekilmiş hem kendisinin hem de babasının türk bayrağına sarılı tabutlarının fotoğrafını gördüğümden beri yüreğimi yakan çocuk.

  hiçbir çocuk böylesine bir ölümü kesinlikle hak etmiyor. allah annesine sabır versin.
 • terör örgütü pkk tarafından katledilmiş çocuklardan sadece biri.

  biliyor musunuz, hem de "ekmek almaya" bile gitmiyordu mevlüde. abileri tarafından meydanlarda polise taş atması da tembihlenmemişti. belki uyuyordu, belki oyuncaklarıyla oynuyordu. bir gece vakti, kahpe teröristlerin evlerine saldırılması sonucunda hayatını kaybetti. minicik tabutundaki cansız bedeni, dün toprağa verildi. ama hdp/pkk seviciler beklediğimiz üzere gündemlerine dahi almadı mevlüde'yi. "kotol dovlot çocok oldoroyor" diye üzerinde tepinemeyecekleri küçük cansız bir bedendi çünkü o, belki de bu yüzden. işlerine yaramayan bir ölümdü. savcı odası basıp savcı şehit etmeye de değmezdi, suçu devlete yıkmaya da. çünkü faili ayan beyan terör örgütü pkk'ydı... normalde bir tabutu ortalama 6 kişi taşırken, onun türk bayrağına sarılı minicik tabutunu neden sadece 2 kişi omuzlamıştı sahi?

  kısaca; terör örgütü pkk, 4 yaşındaki masum mevlüde irem çiftçi'yi, bir akşam vakti evlerine yaptıkları bombalı ve roketatarlı saldırı sonucunda şehit etmiştir. allah rahmet eylesin. intikamı misliyle alınsın.
 • (bkz: 16 ocak 2016 beyaz show solcu eylemi) olayını gerçekleştiren süper özgürlükçü müthiş devrimci solcuların zerre umurunda olmayan, olmamış olaydır. hepiniz iki yüzlü şerefsizlersiniz.