şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • tbmm 22. dönem antalya milletvekili
  1968 alanya doğumludur.
 • 25 ocak pazartesi günü belli olacak yeni dönem avrupa konseyi parlamenterler meclisi başkanlığı için tek aday. adaylık için başvuru süresi bugün saat 13.00'te bitmiş bulunmakta.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25047963/
 • avrupa konseyi parlamenterler meclisi başkanı olarak ilk konuşmasını birkaç saat önce strasbourg'da yapmıştır. sözlerine haiti depreminde* ölenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan çavuşoğlu'nun konuşmasından bazı satır başları*:

  - alanya-antalya'daki babasının çiftliğinde çalışan küçük bir çocuğun, bir gün gelip de 800 milyon avrupalıyı ve 47 devleti temsil eden bir meclisin başkanı olacağını hayalimde görsem inanmazdım.

  - bu göreve gelen ilk türk vatandaşı olmaktan ve en genç ama başında saçı en az* kişi olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

  konuşmanın tam metni
 • alanya'mizin gururu.

  an itibariyle trt1'deki "zirvedekiler" programinda hayatini anlatmakta.
 • 24 haziran da başlayan ve 26 haziran'da avrupa konseyi parlamenterler meclisinde imzalanan karar tasarısında türkiye aleyhine diğer akpli milletvekilleriyle birlikte oy kullandığı iddia edilen milletvekili.

  zaruri edit: assembly.coe.int tutanaklarının doğru ve eksiksiz olduğunu kabul edersek böyle durumun olmadığı görülüyor.
  aslolan ortamdaki tartışmalarda neler konuşulduğu değil, imzalanan karardır.
 • "22 ve 23’ncü dönemde milletvekilleri içinde en çok harcırahı, 2003 yılından 30 nisan 2010’a kadar 146 kez yurtdışına çıkan avrupa konseyi parlamenter meclisi (akpm) başkanı mevlüt çavuşoğlu kullandı.
  yurtdışı geziler için 7 yılda toplam 408 bin 167 tl harcırah alan çavuşoğlu’nun ardından ikinci sırada ise 338 bin 748 tl ile nato parlamenter asamblesi (natopa) türk grubu başkanı vahit erdem yer aldı."
 • belirtilenler doğru mu, ortada yalanlayan veya olaya netlik getirecek bir açıklaması var mı bilemiyorum, bulamadım fakat türkiye cumhuriyetinin bir milletvekili olarak, türkiye'nin bütün prensiplerine ve partisinin "sözde" tüzüğüne çok mu çok aykırı işler yapan, daha sert konuşmak gerekirse ihanet eden adam.

  http://www.facebook.com/…o/video.php?v=375626433986

  ayrıca twitter hesabında fatih altaylı'yı takip etmektedir. buyur...
 • türkiye karşıtı bir tasarıya destek verdiği doğru değil düpedüz yalandır. ulusalcı kafanın çamur at google'da izi kalsın mantığının bir ürünüdür. açıp internette ufak bir araştırma yapınca bile doğrular ortaya çıkarılabilir.

  kendisinin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde olmuştur:

  kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine neden olan ve (http://www.dailymotion.com/…kpde-brleyor_shortfilms) adlı internet sitesinde ve diğer paylaşım sitelerinde yer alan yalan bilgi ve hakaret içeren bu haberlerin kaynağı, kanal b tv de yayınlanan 29.06.2008 tarihli “çıkış noktası” isimli bir haber programıdır.

  bu programda yer alan avrupa konseyi parlamenter meclisi’nde görüşülen ve 27 haziran 2008’de oylamaya sunulan “gökçeada ve bozcaada: türkiye ve yunanistan arasında bir işbirliği örneği olarak, ilgili kişilerin yararı için adanın iki kültürlü yapısının korunması” başlıklı rapor ile ilgili olarak verilen haber “24 haziranda başlayan ve 26 haziran’da avrupa konseyi parlamenter meclisi’nde imzalanan bir karar tasarısına göre ” şeklinde belirtilmiş ve imzalandığı iddia edilen karar tasarısının içeriği itibari ile ülkemiz çıkarlarına aykırı olduğu ve sayın mevlüt çavuşoğlu ve diğer ak parti milletvekillerinin, türkiye aleyhine hareket eden diğer ülkeler ile işbirliği yaptığı belirtilmiştir. yayınlanan haber kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebebiyet vermektedir. yayımlanan haber gerçeğe aykırı, yanlış bilgilerin bir araya getirilmesinden ibaret olup, bu bilgilerden hareketle yanlış çıkarımlara ulaşılmakta ve bu şekilde sayın mevlüt çavuşoğlu’nun kişilik haklarına saldırıda bulunulmaktadır.

  yayımlanan habere konu karar tasarısında sayın mevlüt çavuşoğlu’nun imzası bulunmamaktadır.

  yine iddia edilenin aksine sayın mevlüt çavuşoğlu avrupa konseyi parlamenter meclisi’nde görüşülen ve 27 haziran 2008’de oylamaya sunulan “gökçeada ve bozcaada: türkiye ve yunanistan arasında bir işbirliği örneği olarak, ilgili kişilerin yararı için adanın iki kültürlü yapısının korunması.” başlıklı raporun oylamasında oy dahi kullanmamıştır.

  yayında iddia edilenin aksine gerek sayın mevlüt çavuşoğlu gerekse adı geçen diğer milletvekillerimiz her adımda dışişleri bakanlığı ile koordineli bir şekilde hareket etmişler, rapora verdikleri değişiklik önerileri ile ülkemizin hakkını sonuna kadar savunmuş ve mevcut şartlar altında alınabilecek en iyi sonucu almışlardır. değişiklik önerilerini veren milletvekillerimizin isimleri ve savundukları konular konseyin resmi tutanaklarında yer almaktadır. tüm bu belgeler dışişleri bakanlığı avrupa konseyi genel müdür yardımcılığı makamında da mevcuttur.

  program sorumluları hakkında hukuki işlem başlatılmış olmakla birlikte cumhuriyet başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunulmuştur. yargıya intikal etmiş olan gerçek dışı iddialarla ilgili soruşturma devam etmektedir.
  bilgilerinize saygıyla arz ederim.
 • bir yıldır yürüttüğü avrupa konseyi parlamenterler meclisi (akpm) başkanlığı'na tekrar seçilmiştir. hayırlı olsundur.

  http://www.habertaraf.com/…eniden_akpm_baskani.html
 • antalya 2. sıradan seçilmiş akp milletvekili, avrupa konseyi parlementerler meclisi başkanı. basında yer alan haberlere göre bir seminere katılmak üzere st. petersburg'a gidiyormuş.

  (bkz: buralar çok değerlenecek)