şükela:  tümü | bugün
  • makaleleri demokrat kocaeli ve radikal blog ile hayat bulan; gazeteci, yazar, müzisyen kişilik.
  • radikal blog'da bugünkü yazısı barışa ve demokratik türkiye geleceğine dair umudu/mu/nu yansıtıyor.

ve yazı içeriği: http://blog.radikal.com.tr/…eri-kucaklastirir-17792
  • şöyle de yazmış: http://blog.radikal.com.tr/…yi-guclendirir-mi-18779

chp ve diğer ulusalcı-ırkçılar, politikaya dair temel argümanlarını siyasal demokrasinin geliştirilmesi ya da emekçilerin ekonomik koşullarının düzeltilmesi gibi insanı kaygılardan değil bildiğin kürt düşmanlığından; kemalist/bonapartist kadronun yaşam konforunun sağlanması güdüsünden; daha da önemlisi devletin kollanıp korunması gibi hedeflerden alırlar.

umarım, chp ve diğer egemen ulus milliyetçisi "sol"'cu tayfa bu sayın yazarın kaygılarını dikkate alan bir basiret gösterirler de ülke'de güçlendikçe vahim bir hal almaya başlayan şeriatçı siyasi kamp halk desteğini kaybeder; umarım.
  • ailemizin vampiri, üniversite yıllarının vazgeçilmez bira+sigara+gitar yoldaşı, ayrın meydın-kolik, sert görünen naif kişilik, kalemi kuvvetli yaman şair, aşık olduğu(muz) kadınlara eşsiz rubailer döktüren şarapsever, eski dost.
    hatta tüm yazdıklarımın ötesinde; sadece "dost"**
  • son girişimleri sonucu artık manşet kocaeli ile okurlarına ulaşacak olan başarılı ve genç yazar. yeni gazetenin işlerine koşturmaktan yorulmuş olmalı ki ayrı bir önem verdiği radikal blog makaleleri biraz duraksadı.
  • bugün dünya evine giren gazeteci arkadaşımız. güzel eşine ve kendine mutluluk dilemek düşer bize.
  • oncelikle eksi sozluge bok atmasina ve ibneleri sansurlemesine yol acacak malum yazi:
    http://blog.radikal.com.tr/…ogaya-uygun-mudur-73617

kendisini ciddiye bile almamak gerek diye dusunuyorum aslinda. yazisini ilk okudugumda sinirlenmistim ama cevap verecek kadar ciddiye almamistim. o zaman sadece homofobikti, simdiyse ibneler diyerek can yakmaya calisiyor.

oncelikle yaziyla ilgili baska bir ibne olarak soylemek istediklerim var:
    1. normal olan cogalmakmis, "dogadan ve evrimden" orneklerle kendisi aciklamis. sevgili pseudo darwin, escinsellik dogada sadece insanlarda gorulmuyor (bunu soylemek zorunda kaldigima inanamiyorum, escinselligi boyle aciklamak zorunda kaldigima inanamiyorum cunku), bircok hayvanda, ornegin; penguenlerde goruluyor.
    kaynak: http://www.bbc.com/news/uk-england-kent-27405652
    2. "temelinde cogalmak olmayan cinsel iliski normal midir?" bu mantikla, infertil insanlar da anormal oluyor. peki sen kimsin de dogurganlik ozelligi olmayan iliskilere anormal damgasini vurabiliyorsun?
    3. gazeteci kimliginle, normal anormal gibi kavramlarin, soyut hatta toplumsal oldugunu bilebildigini dusunuyorum. normal, normlara uygun olan anlamina geliyor. norm ise kural demek. normatif normlari belirler, yani kurallari koyar. kurallar ise toplumdan topluma degisir, evrensel degildir. yani bahsettigin sey goreceliyken, birinin veya herhangi bir seyin normal oldugunun karar mercii sen misin? peki sen kimsin?
    4. "eşcinsel birliktelikler bireysel özgürlüktür ve böyle ilişki yaşayanlara saygı gösterilmelidir." eyvallah kardesim saygi duydugun icin cok gururlandim. bu "irkci degilim ama yani siyahiler de baska bir yerde yasasin" demenin yandan yemisi. homofobi boyle bi sey iste.
    5. "fakat eşcinsel bir birlikteliği normal görüp bunu özendirici bir noktaya taşımak" burda buyuk harflerle guldugumu farz edin. senin kadar gerzegin aklina eminim gelmemistir ama, kimse hayatini zorlastirmaya ozenmez. senin gibilerle ugrasmak istemez. homofobi boyle senin gibi aydin hatta entelektuel gecinen kesim arasinda bile yayginken, kimse escinsel olmaya ozenmez.
    6. "dünyada tüm bireylerin eşcinsel bir ilişki yaşadığını hayal edin..." hayatimda bu kadar komik, bu kadar gerzekce bir cumle daha okumadim. insanligin basindan beri escinseller varlar (bunun sana sok oldugundan eminim ama variz yani) ve sayica aziz. bunun nedenlerini de siralayabilirdim sana ama bu derece aptalca bir seye ne cevap versem bos. bundan sonra bu yaziyla ilgili ne anlatsam bos.

isin kotu tarafi, kendisine en ufak bir hakaret icermeyen, guzelce cevap veren bir yaziya can yakmak icin, hakaret etmek icin "ibneler" diye cevap verebilecek, eksi sozlugu karalayabilecek haysiyette biriymis. olsun. bunlar kendi dusuncelerim, yazamayacak miyim diye cevap da verebilir, buna da herhangi bir sey demiyorum. ama ne oldugundan henuz haberi olmayan ve kendini anlamaya calisan 13 yaslarindaki bir cocuk escinsellik kelimesini googleda arattiginda senin yazinin cikmasindan korkuyorum. senin zaten kendisinin farkli oldugunu hisseden bir cocuga, anormal damgasini hem de bir boktan anlamiyorken yapistirmandan korkuyorum. ustelik bu bir cocuk da olmayabilir. kendi cinsel kimligini ve yonelimini 20li, 30lu yaslarda kabullenen insanlar varken, senelerce kendilerinde bir bozukluk oldugunu dusunup hayatlarini olmadiklari biri gibi ziyan etmislerken, sirf sen gazeteci bozuntususun, bir sekilde insanlara ulasabiliyorsun diye, kendilerinde gercekten bir anormallik bir bozukluk oldugunu dusunmelerinden korkuyorum. ben anormal olmadigimi ama senin kafanin anormal bir homofobide calistigini biliyorum.
    simdi git, facebook sayfanda kudur. sonra ibneler de, hepimize kufur et. ama bilmedigin ve anlamadigin konularda yazma, kimseye normal/anormal damgasini vuracak kadar densizlesme.
  • tırnak içinde adlı bir şiir; tek tanığım gökyüzü ve dünün birinde adlı iki de roman kitabı olan yazar.
  • yazarlığı da gazeteciliği seviyesinde fos olan kişidir. muhalif görünür ancak değildir. dünün birinde adlı kitabının ilk cümlesi, yazarlığı hakkında yeterli fikri verecektir.

yerel gazeteci.