şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hemoroid tedavisinde kullandığı ligasyon tekniğinin ilk birkaç yıl fevkalade iyi sonuç vermesi, fakat sonraki yüksek nüks oranları ile halk arasında tanınan genel cerrah daha doğrusu proktolog. nacizane tavsiyem insanların mabat dertlerine üniversite ya da eğitim hastanelerinde çare aramalarıdır.
 • (bkz: mustafa kurt)
 • egzozcu mevlüt olarakta bilinir
 • cuma gunu (21.01.2011) kendisiyle tekrar muhattap olacagim kisi. sonucu ayrica duyuracagim.

  edit : evet muhattap oldum, operasyon yapildi. sonuc simdilik arzu ettigim gibi degil. acele yorumda bulunmamak icin biraz daha bekleyecegim.
 • yanyana üç odada hastalar yardımcıları tarafından hazırlanır, mevlüt amca bir odadan çıkar, öbürüne girer, bir odadan çıkar öbürüne girer.. her odada işi en fazla 10 dk. sürer. ne yaptığını söylemez... ha bire konuşur, sizi oyalar... ama hiçbir hastası kendisine nasıl bir tedavi uygulandığını bilmez, hemoroidi boğdu mu, iğneyle öldürdü mü, kesti mi, biçti mi? (bizim ailede 4 kişi işleme tabi tutulmuştur ama kimse ne yaptığını bilmemektedir. enişteme sordum, "valla 15 gün boyunca anama küfredicen dedi, başka da bişey demedi" dedi)

  - ilaç kullandın mı?
  - daflon kullandım ama hiç faydası olmadı.
  - onun yerine şeker yeseydin daha iyi olurdu. daflon ney? tutturmuşlar bir daflon... senin sorunun spastik kolit. bişeyi kafana takmıycan... "bu niye böyle oldu" demiycen, "böyle oldu" diycen. bak şimdi şu tablo eğri duruyor ya...
  - ?
  - ha, ben önemsemem, bana ne... (bu arada işlem devam ediyor, siz konunun nereye bağlanacağını merak ediyorsunuz...) ister eğri dursun, ister düz dursun... bir de şimdi otlarla çöplerle tedavi çıktı, otla neyi tedavi edicen? hepsi üçkağıtçı bunların... neyse, bir hafta ağrı ve kanama olabilir... kızım, şu şu ilaçları yazın. beş ay bunları kullan. hadi geçmiş olsun.
  - (eee, n'oldu şimdi?)
  odada delil ararsınız, neşter, lazer hedesi, ip bile arasınız ama hiçbir delil bırakmaz.

  duvarları yumruklaya yumruklaya, evde acıdan bağıra bağıra beklersiniz ki bir hafta geçsin...
  hafta geçince ağrı da geçer. garip...
 • 1 ay 1 hafta once sahsima operasyon yapan kisi. daha onceki (bkz: #21717875) entrymde acele yorumda bulunmak istemedigimi yazmistim. cunku o gunlerde kesinikle iyilesemiyecegimi dusunuyordum. her tuvalet sonrasi kanama ve dayanilmaz acilar benimle birlikte idi. bir hafta sonra birden isler iyiye dogru gitmeye basladi. kanama devam ediyordu ama tuvalet sonrasi agrilarim azalmaya basladi. haklarini yemiyeyim onbesgun boyunca kanama ve agri olacak demisler idi kendileri. onbes gunun sonunda agri tamamen gitti, kanama cok azaldi. ben o moralle libya'ya kadar gittim bu arada. ve en cok libya'da o tahliye asamalarinda andim kendisini sukranla. cunku eski halim ile gitmis olsaydim nasil basa cikardim kendim ile bilmiyorum.
  ben hep hemoroidim nuksetti diye dusunuyordum. yok efendim bu kez hemoroid degilmis. kas sarkmasi imis. normal vakalari uc dakikada hallederken benimle onbes dakikadan fazla ugrasti. bir yandan operasyonu yapiyor, bir yandan da seninle ugrastigim su surede en az bes hasta daha iyilestirmistim diye soyleniyordu.
  ikinci kez gittigim icin epeyce indirim yapti ucrette.eger hijyen takintiniz yoksa derdi olanlarin gitmesini tavsiye ediyorum.

  edit : imla
  edit 2 : bkz verirken # koymayi unutmusum. faydasiz'a tesekkurlerimle.
 • konya'nın kapu camii eşrafındandır. tahir büyükkörükçü'den sonra en çok itibarı gören ve sayısız kitap yazmış muhterem kişidir.
 • 2 dk da sahsımı iyi eden zatı muhterem
 • kendisinin witch doctor olduğu yönünde kuvvetli şüpheler var. 15 dakikadan daha uzun süre uğraştığı hastası olduğu görülmemiştir. saçma sapan geyikler yapar, siz acaba ne cevap versem diye düşünürken de kıçınızı bağlar.
 • kendisi göt konularında uzmanlanmış çok beyefendi bir doktorumuzdur.
  olay şöyle gelişmekte efendim.
  aylardır çekmekte olduğum kıl dönmesi probleminin acısı dayanılmaz bir hal alınca ameliyat olma kararı aldım. bir kaç doktora göründükten sonra ameliyat yöntemlerini sıralamaya başladılar yok götü ikiye yaracağız, yok narkoz vereceğiz falan diye...
  tabi göt konusu hassas olay arkadaş... insan çabuk güvenip dönemiyor arkasını hemen herkese.
  neyse günlerden bir gün bir dostum ankara da bir adam varmış göt konusunda harikalar yaratıyormuş diye geldi.
  araştıralım hemen neymiş dedim...
  yorumları, anıları, tecrübeleri okuduktan sonra , bu doktor bu işi çözer dedim.
  hemen arayıp randevu alalım. en kısa zamanda ameliyat olalım dedik. neyse tabi o kadar fazla araştırmışım ki yılların tecrübesi adama hangi yöntemle ameliyat ediyorsunuz diye bir soru sordum...
  sormaz olaydım aldığım cevap; ne yöntemi bildiğin ameliyat işte öyle artistlik laflara ihtiyacımız yok bizim...
  ilk başta biraz sinir bozduğunu itiraf edeyim ancak daha sonra bu lafı daha bir güven verdi ve ankara ya doğru yola çıktım.
  ameliyat günü geldiğinde doktorumuzun muayenehanesine gelince fark ettim. bu adama türkiye genelinden insanlar geliyor...
  benimle birlikte yaklaşık 50 kişilik bir listesi daha vardı sayın doktorumuzun ve bu liste sadece bir gün içerisinde ameliyat edeceği hastaları barındırıyor.
  neyse gelelim ameliyat anına,
  beni yaklaşık 3-4 ameliyat odasından girişte hemen ilk odaya yerleştirdiler. yaklaşık 5 dakika beni ameliyata hazırladılar ve doktorumuz o arada diğer ameliyattan çıktı. benim odama geldi ve hiç vakit kaybetmeden ameliyata başladı ve tabi bilincim açık olduğu için o başladığı an ben de saatimin kronometresini başlattım. tam 5 dakikayı geçiyor dediğim anda doktorumuz bitirdiğini ve gidebileceğimi söyledi.
  o an ki mutluluğum birçok doktorun birkaç ün hastahanede yatmam gerekebileceğini söylediği anlar gözümün önünden geçti. sarılmak istedim ama pozisyonum müsait değildi ve ameliyattan yaklaşık 1 saat sonra otobüsle 6 saat yolculuk yaparak geri döndüm..