şükela:  tümü | bugün
  • taptaze bir evrencan gündüz şarkısı. her zamanki gibi şeker ve sempatik

https://www.youtube.com/watch?v=7ofuz6b1zve
  • evrencanin en basarili calismasi olmus mevsim cicekleri.

bence her zamanki gibi degil, kendine has ve ozgun olmus bu seferki. coverlardan ve tatli cocuktan cok daha fazlasi var bu adamda bunu yeni besteleriyle daha da gosterecekler eminim.

daha ozgun evrencana bir adim daha! boyle devam dostum.
  • bugün yayınlanmış evren can gündüz şarkısı.

paylaşımına cevaben; sadece lalala demiyorum güzel çocuk, ezber ettim şarkını.
  • harika olmuş dediğim evrencan gündüz şarkısı. yürüyedur çocuk!
  • akşam saatlerinde ilk kez dinledim, ardından cep telefonuna indirdim, kanepeye uzandım, yanımda loop'da dönmeye başladı, hayalde bu şarkıyı dinlerken kendimi her yerde görebildim. eşimle dansederken, tatil gezisinde, iş gezisinde, sokakta yürürken, piknik yaparken. ardından sözleri kulaklarımdan beynime kazınırken uyuyakaldım :

"biri vardı,
    gözleri pırıl pırıl bakan.

biri vardı,
    saçları kıvır kıvır dolanan.

öteki vardı,
    gülüşüyle mutluluk saçan,
    içinde bir oyunbozan,
    adamın aklını alan bir kadın.

geri sardı,
    günler geri, geri sardı.
    olamazdı,
    kokusu bende kalmadı.

sarardı, soldu gitti sonsuluzluğa,
    hayatımın baharında,
    içimde kaldı bir tutam hatıra.

mevsim çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümün efendisi,
    aşkımın firarisi oldunuz benim.

mevsim çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümde olmadı,
    başka bir benzeri senin.

geri sardı,
    günler geri geri sardı.

olamazdı,
    kokusu bende kalmalı.

sarardı,
    soldu gitti sonsuzluğa.

hayatımın baharında,
    içimde kaldı bir tutam hatıra.

mevsim çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümün efendisi,

mevsim çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümde olmadı,
    başka bir benzeri senin.

mevsim çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümün efendisi,

kıbrıs çiçekleri,
    yılın en güzelleri,
    gönlümde olmadı,
    başka bir benzeri senin."

şimdi 15-20 kelimeyle şarkı yaptığını sanan iq'su 80 olanların yaptığı ve izlerken insan iq'sunu da 80'e indiren şarkılar var milyonlarca kez izlenen. o şarkıların tamamı unutulacak işte.

50 yıl sonra geri dönüp bakıldığında "müzik" diye geride evrencan'ın yaptığı şarkılar kalır. müzik tarihimize girer bu eser.

bu şarkı tek başına bu yılın en iyi şarkısıdır net. insanlar farkına varsın, varmasın zerre kadar önemli değil.

sesi, müziği, enstrümanların kullanımı o kadar hızla gelişiyor ki, bu çocuk yakında tüm dünyada ses getirir.
  • çok güzel be. ton güzel, bildik bir melodi gibi, ama o kadar güzel ki geçişleri.. klibi için ayrıca tebrik etmek lazım, kıyafetler, atmosfer, klibin ortalarında "sarardı, soldu gitti sonsuzluğa derken evrencan'ın önünden geçiveren sarı yaprak, duraklama anında gülümseyen çellist hanımın gülüşündeki samimiyet.. tam sonbahar olmuş neticede.

büyük usta asım can gündüz'ün bu ülkeye en büyük katkısı oğlu olacak gibi duruyor.
  • asım can gündüz'ün bu dünyadan aniden ayrılırken bıraktığı en güzel mirasmış evrencan.
    günden güne gelişiyor, olgunlaşıyor.
    önce güzel düzenlemelerle sevilen şarkılara hayat verdi.
    benim "sesim" bu dedi insanlara.
    sonra bir bir kendi eserlerini, o an çıkan doğaçlamalarını dinletti.
    insanlar dinledikçe sevdi, sevdikçe dinledi.
    ve şimdi bu şarkı ile müzik kariyerinde önemli bir yola doğru gittiğini ispatladı.
    özlediğimiz elektronik desteksiz türkçe müziği sunarak yaptı bunu.
    bir gitar bir klarnetle uzun ince bir yoldayım dedi önce ve şimdi harika bir orkestra ile bu şarkıya hayat vermiş.
    sözleri de güzel, müziği de.
    dinledikçe dinletiyor insana.
  • orjinalinden daha guzel coverlanmış diye düşünürken ekşi'den evrencan gündüz şarkısı olduğunu öğrendiğim, zamanın ötesinde bir şarkı. 70'lerden kalma bir nefes gibi.
  • bu dönemin şarkısı değil kesinlikle. on yıllardır onlarca sanatçı tarafından söylenegelen; en güzel icra edenin evrencan olduğu bir klasik gibi. sözlerde, melodide o hissiyatı sonuna kadar alıyorsunuz.
  • adeta seneler öncesinden çıkıp gelmiş bir özdemir erdoğan, bir erol evgin şarkısı hissiyatı veren, insanın içine sıcacık işleyen bir evrencan gündüz şarkısı.
    bu çocuk gerçekten pazartesi sendromunu yok edecek.