şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
  • hayatı dramdır. efsanevi pokemonlardan (bkz: mew) nesli tükendi olarak biliniyordur. cinnabar adası'ndaki pokémon konağı'nda bulunan raporların , ilk keşfedilen yer olan güney amerika, guyana'da mew'i gören bilimsel keşiflere dikkat çektiği kuşak ı'de tanıtıldı. bir gün mew in bir tüyünü bulurlar ve bu tüyden mew dna sını yeniden canlandırarak mew-2 yani mewtwo yapılır. dramıda tam olarak burda başlar. (bkz: lavender town)da yaşayan ve eskiden cinnabar laboratuvarı'nı kurduğunda eskiden (bkz: dr. fuji) kızı (bkz: amber) öldükten sonra, dr. fuji, hayatını, onu klonlama kullanımı yoluyla geri getirmeye çabaladı. karısı üzüldü ve çabalarını izlemeye devam edemedi ve amber'i hayata döndüremediği konusunda ısrar etti. onu terk etti, ancak fuji hala çalıştı.

    sonunda çalışmaları, fuji'nin mew'i klonladığı takdirde fuji'nin projesini finanse edeceğini söyleyen giovanni'nin dikkatini çekti. bu mewtwo'nun yaratılmasıyla sonuçlandı. burada fujinin kızı ve mewtwo (bkz: charmander) (bkz: bulbasaur) ve (bkz: squirtle) ile zihinsel bir ortamda duruyorlardı. birlikte dostça dolanıyorlar ve kızı amber sürekli onlara hayata dair şeyler anlatıyordu. tabi bunlar da clon olduklarından mewtwo gibi onlarda two diye anılıyorlar.

    bir gün (bkz: charmandertwo) , (bkz: bulbasaurtwo) ve (bkz: squirtletwo) deney sırasında öldükten sonra, klonlanmış amber formu (bkz: ambertwo) da öldü ve mewtwo'dan yüksek duygusal bir tepki ortaya çıkardı. dr. fuji, mewtwo'ya panikledi ve bir çeşit duygu bastırıcı serum uyguladı; zaman geçti ve mewtwo olgunlaştı, ancak bilinç kazandıktan kısa bir süre sonra (bkz: new ısland) 'daki laboratuvarı imha etti, muhtemelen fuji de dahil olmak üzere herkesi öldürdü. fuji'nin son sözlerinin kaydı ve deney notları mewtwo'nun tuttuğu patlamadan sonra kurtuldu ve daha sonra new ısland'a gizlice giren (bkz: jessie) , (bkz: james) ve (bkz: meowth) tarafından keşfedildi.

    aslında hikayesi ve görünüşüyle (bkz: astro boy) (bkz: dr. tenma) ile benzerlik taşır. ordada çocugu vefat etmiş dr.tenma klonlama yöntemi ile diriltmeye çalışır.