şükela:  tümü | bugün soru sor
  • esbbl adıyla kurduğumuz, "ekşi sözlük birinci basketbol ligi" olarak adlandırdığımız ligimiz yaklaşık 4,5 ay sonunda birinci sezonunu tamamladı.

ligimizin birinci sezonu ilk kupa madalya ödüllerini buradan temin ettik, 16.03.2017'de esbbl birinci sezon son final maçı sonrası oyunculara madalyalarını dağıttık, şampiyonluk ve ikincilik kupasını kaldırdık.

merak edenler için link de şurada dursun: mey kupa.
  • (bkz: mey dı kupa bi vit yu)

edit : amatör spora verdiği destekten ötürü teşekkür ettiğimiz firma.
  • tasarladıkları kupayı kazanmak için ter döktüğümüz, sporun ve sporcunun yanında saf tutan on numara sponsor. kupa olmadı, madalya oldu o da olumlu.
  • plaket ve madalyanin tek adresi olan firma
  • kupa ve madalyanın tek adresidir.

sözlüğün basketbol oluşumunun içinde olan bir birey olarak bize desteğini esirgemeyen ve kupalarımızı madalyalarımızı(henüz alamamış olsam da) bize hazırlayan insanlara teşekkür ederim.
  • ekşi sözlük basketbol liginin çok değerli sponsorlarından olan firma. yaptığımız sporun karşılığında bir ödül var ve bunun en somut göstergesi alınan kupalar ve madalyalar. umarım ligimize olan destekleri uzun süre devam eder.
  • güzel ülkemizin, çok büyük genç nüfusa rağmen sporda geri kalmasının en önemli nedeni olarak hemen her konumdaki insan "sporun yanlış yönetilmesini" gösterecektir.
    bunun da en temelindeki neden yöneticilerin şahsi çıkarlarını ve egolarını sporun önün koymaları olduğu söylenebilir.

bunun dışında belli bir yaşın üzerindeki insanların özellikle takım sporları yapmamaları veya yapamamaları, genç kuşaklara mikro düzeyde örnek olamamaları yine naçizane sporun önündeki engellerden bir tanesidir.

mey kupa bu alandaki mikro açığı doldurarak hem şirketin kendini tanıtması için hem de spor için çok önemli bir mecraya yatırım yapmaktan çekinmeyerek bence önemli bir adım atmıştır.

çok dikkatli adımlar atmasına rağmen paydaşlarının bilgi ve tecrübelerini doğru bir şekilde kanalize etmelerinin sinerjisiyle hızla büyüyüp geniş kitlelere hitap edebilecek bir organizasyon halini alabilecek bir yapıya yaptıkları yardımların dönüşünün çok olumlu olacağına can-ı gönülden inanıyorum.

konunun asla bir kupa veya birkaç madalyayı, ismini duyurmak- şirketini tanıtmak için dağıtmak olmadığını, esas amacın spora-sporcuya mikro bazda destek olmanın getirisinin parasal kazanımlarla ölçülemeyeceğini, uzun vadede verilen desteğin geri dönüşümünün çok yüksek olacağının bilincinde olan mey kupayı hem tebrik ediyorum hem de bu şirketin büyüme hikayesini izleyeceğim için kendimi şanslı hissediyorum.

tanım: akıllıca yönetilen örnek şirket
  • ekşi sözlük basketbol ligine verdikleri destekten dolayı teşekkürü borç bildiğimiz firma.
  • esbbl'ye sponsor olarak amatör sporcuları destekleyen firma.