şükela:  tümü | bugün
 • ağustos 2009'da merter, mehmet akif caddesi üzerinde açılacak olan alışveriş merkezi. içinde media markt, real hipermarket, restoranlar ve mağazalar olacak fakat ümraniye meydan kadar yeşil bir mimariye sahip değil. efes pilsen bira fabrikasının tam yanında olacağından oradan günün farklı saatlerinde yükselen berbat yanık arpa kokusu ve diğer bilimum kimyevi madde kokuları yüzünden açıkahava dizaynını tercih etmemiş olabilirler.

  ismi meydan ama kendisi beton yığını olan avm'de diyebiliriz.
 • ümraniyedeki sermayedaşıyla uzaktan yakından alakası bulunmayan avememsi.

  ne düzgün bir marka vardı son gittiğimde, ne de mimari tasarımında herhangi bir çekicilik. açıkta kalan orta koridorlarının aldığı deli rüzgarlarla insanın kıçını dondurması da cabası. yeşil yoktu bir de hiç ve bütün bunların sonucu olarak doğru düzgün insan. belki de geliştirmişlerdir ama ne kadar üzerine düşülse de adam edilmesi çok mümkün gibi gelmemişti bana. etrafındaki tarla tarla arazilerin bakımsızlığından dem vurmaya hiç gerek yok, oralara gelmesi için çok yol kat etmesi lazım.

  (bkz: meydan ümraniye)
 • şu sıralar yıkılmakta olan alışveriş merkezi.
  istanbul'un tutmayan avm'lerinden.
 • yerine süper konutların yapılacağı avm. ne park ne bahçe, konut yapılacak tabi. bırakırlar mı lan o koca araziyi? kale center var 5 dk yürüme mesafesinde meydan merter tramvayla 3 durak sonra marmara forum avm var. böyle dangalakça bir yerde avm açarsan batarsın.