şükela:  tümü | bugün
 • bu sezon nba draft'ine gireceğini açıklayan 2.16'lık pivot. draft edildiği takımdan*** ani bir takasla ömer aşık karşılığında chicago'ya gidecek.*

  (bkz: ukteydim doldum)
 • 2012 draftinda 11. siradan portland tarafindan draft edildi.

  bu uzunlarin sagi solu belli olmuyor. boyu posu yerinde bakalim kariyeri nasil devam edecek.
 • çok acayip bir hikayesi var bu elemanın.

  profesyoel golfçü babası var, bisiklet kazasında ölüyor. atlet annesi var. attan düşüyor diski kayıyor. hayatı mahvoluyor. yan komşusu evlat ediniyor elemanı. ama annesini terk etmiyor falan. neyse efendim bi şekilde basketbola başlıyor. guard falan. ama bir senede 15 cm uzuyor. ama yetenekleri körelmiyor falan.
 • ronny turiaf'ı sikerterek ilk poster çekimini yapmış olan portland'ın dana pivotu.adamın içinden blake griffin çıktı ya lan .

  http://www.youtube.com/watch?v=4vn8_esn4bq
 • 2.16'lık bir oyuncu için oldukça fit ve atletik bir pivot. sezonun ilk 5 maçı itibariyle 4.4 sayı ve 4.8 ribaunt ortalamalarıyla oynuyor.

  çaylak bir oyuncu için 20.4 dakika gibi oldukça iyi bir maç ortalaması da var.

  şurdan da bir başka güzel smaçı izlenebilir.

  hem pota altına hem de üçlük yayı civarındaki pas görüşü de fena sayılmaz, dün akşamki gibi 3-4 hareket daha yaparsa savunmayı üzerine çekip asist sayısını da yükseltebilir.
 • afganistan'da görev yapan denizci abisi üç yıl sonra dönmüş ve maç öncesi antremanda kendisini ziyaret etmiştir.
  ağlatır.
  http://www.youtube.com/watch?v=cp2qutpsizq
 • justin trieber diyolar buna. felaket üçlük sokuyo lan. stretch 5 resmen herif.
 • sut attmayi ogrendigini sanan oyuncu tipi. bombos sutlar cekiyor -ki rakip genel olarak bos birakmayi seciyor- ve ancak acayip isabetsiz. zaten sutu cikarisi, topun gidisi falan felaktet. oyle ucluk atilmaz.
 • üzücü hikayesi nedeniyle başarılı olmasını istediğim oyuncu. hayat ona vurdukça vurmuş, o da bu sene üçlükleri vuruyor.*

  daha önce de bahsedildiği gibi, mobilitesi iyi, şutu da bence çok temiz çıkarıyor. rakiplerin onu boş bıraktığını düşünmüyorum ki normal bir tb2l maçı değil, nba maçı. spacing'ler santimetre ayarında ayarlanırken, onun sürekli boş bırakıldığını düşünmek saçma olur. kariyerinin ilk iki sezonunda daha pivot pozisyonunda süre aldığı için, 13 üçlük denerken artık bazen iki maçta 13 üçlük deniyor, bu özelliği repertuarına kazandırması bence çok iyi. kendisi de 216 cm olduğu için bu daha da önemli hale geliyor.

  uzun oyuncu için, dış şut çok önemli günümüzde ve meyers çok isabetli atmasa da maç başına 4 üçlük deneyip 1.3 sokuyor bu sezon. yüzdesi %31'e tekabül ediyor ve bu her ay gelişiyor. ekim'de .154'le atarken, kasım'da .280 , aralık'ta .360 ile atmış. son 5 maçta'da da 3.2/5.8 (.552) ile oynuyor. ayrıca bu sezon 2 defa 3, iki defa 4, bir defa da 5 üçlük attı.

  en son 31 aralık'ta utah'a karşı 5/6 ile üçlük attı.
  27 aralık'ta sacramento'ya karşı 4/7 ile üçlük atmış.
  1 aralık'ta indiana'ya karşı 4/11 ile üçlük.

  bu da geçen sezon, oklahoma'ya karşı 5 üçlük attığı maç.

  velhasıl kelam, bu çocuk adam olacak, daha 92'li. sezon başında portland'ın kontrat uzatma teklifini reddetmiş, gelişmeye açık mobil uzun arayan bir takımla, umarım dallas mavericks olur, anlaşırsa yaz döneminde daha mutlu olurum.
 • golden state maçında harikalar yaratan oyuncu türkiyede enes kanterin takımının hiç bir maçı verilmediği için gözümüze çarpmayan adam