şükela:  tümü | bugün
  • içine meyve konan tabaktır demek isterdim ama çok daha ötesidir, şekillileri mevcuttur, örneğin meyvelerin üzerine elbise gibi asıldığı şekillisi vardır. insanın ağzını sulandırır ama yuemekten sonraya kaldığı için hakettiği ilgiyi göremez pek.
  • yanda baska masa varsa soyle olur: yanar donerli meyve tabagi
  • bir nil karaibrahimgil şarkısı.. pek hüzünlü..
  • ozenle ve sevgiyle dilimlenmis, limonlanmis, uzerine likor ya da benzeri bir icki dokulerek sevgi ve lezzet tabagina donusmus extra fresh ve cakirkeyf eglence tabagi.
  • uzaktan çok güzel duranların, ya da uzaktan çok güzel duranlara çok güzel bakanların şarkısı.

ne zamanki meyve tabağından bir meyve aldın, tabağı bozarsın.

hayal kurmak güzeldir de, insan hayal kurarken güzeldir de, ne zaman gerçekten sevmeye veya yaşamaya başlar, o zaman çirkin oluyor işte. bu şarkı böyle insanların.***
  • çok ironiktir bu. tamam bütün kabahat benim, bütün yanlışları ben yaptım, edilmiycek lafları ben ettim, çoklukla ekşiyim, çekilmezin biriyim, zalimin önde gideniyim. sen kaç kurtul ben de üstüne basılacak bir mayın bulup öleyim. imajı veren acıklı şarkı.
  • cekirdeksiz kabuksuz
    bir uzum kadar yalnizim
    hicbir dali tutamadim safsizim
    birkac guzel fikir buldum
    ama elden cikardim
    inanirsam insafsizim tatsizim

kasa kasa toplanmis
    turuncuya boyanmis
    portakallar kadar sikildim
    birkac guzel anim oldu
    ama elden cikardim
    ben yasarken insafsizim tatsizim

erik kadar asksizim
    dutlar kadar sanssizim
    ciksa biri kiraz gibi ansizin
    birkac guzel erkek buldum
    ama elden cikardim
    ben severken insafsizim tatsizim
    birkac guzel erkek buldum
    ama elden cikardim
    ben asikken insafsizim tatsizim
  • sarki sozu olayinda son noktadir bu sarki..tabi "moralim sifirin altinda on seni düsünüyorum bu bence son" dizelerinden sonra..ama sevimli sevimli soyluyor ya hakkaten inanirmiscasina..o guzel.
  • leonardo da vinci'den pablo picasso'ya onlardan bizim üst katta oturan boya kursuna giden dilek abla'ya kadar geni$ bir yelpazede herkesin resmettigi olaydir.
    chiquita etiketi varsa mavi renk muzun üzerine o picasso degildir, ordan ayırıyorum ben $ahsen.