şükela:  tümü | bugün soru sor
  • meyve sepeti satan sitedir.
  • şu fotoğrafta göründüğü üzere darmadağın teslimatlar yapan bir oluşum. aman diyeyim uzak durun.
  • iş yerine akşamüstü 5'te meyve sepeti getiren, teslim alınmayan ürüne dair göndericiye "teslim edildi" bilgisi ileten, teslim edilip edilmediğine dair bilgi almak için aradığınızda telefona cevap vermeyen, dolandırıcı internet sitesi. uzak durun.
  • telefonda konuşmak yerine şikayet eden alıcısını azarlayan sekreterleri var. aynı şeyi defalarca anlatan, çözüm bulmak yerine laf salatası yapan bir hanım.

teslim alınmayan ürünün parasını gönül rahatlığıyla yiyebiliyorlar demek ki.

aklıma geldikçe yazacağım bu başlığa. üç kuruş kâr etmek için vazgeçtikleri değerleri hatırlamalarına yardımcı olur belki.
  • bu xsepeti.com işinin de boku çıktı iyice he.iyi ki bir yemeksepeti tuttu. ben de yakında malafatsepeti.com’u açacağım. sipariş veren bir salak bulurum nasılsa...
  • kesinlikle uzak durulması gereken alışveriş sitesi. muhtemelen birkaç ergen ya da heyecanlı genç bir grup açmış, ne koparsak kardır anlayışıyla çalışıyorlar. benim de tüketiciyi uyarmak boynumun borcu olsun.

olay1: bursa'ya kız arkadaşıma sürpriz yapmak için bir sipariş verdim. iş adresini ve teslim edilmesi gereken saati belirledim. teslim edilmesi gereken saatte ulaştırılamadığı gibi mesai saati bittikten sonra adrese gidip; alıcıyı iş adresinde bulamayıp telefonla arıyorlar. ev adresini isteyip ailesiyle yaşayan kızın evine götürüyorlar hediyeyi. sonuç ; kız zor durumda kalıyor, sürpriz bozuluyor.

olay2: gümüşhane'ye bir hediye yolluyorum. ertesi gün alıcıya mesaj gidiyor kargonuzu şubemizden alın diye. adrese teslim yollamama rağmen böyle bir mesaj gidiyor. müşteri hizmetleri yurtlara teslimat yapılmıyor o yüzden öyle yapmışlardır diyor. (üniversite yurtlarında kargo teslimatı yapıldığını hepimiz biliyoruz. ama kabulleniyorum). alıcı şubeye gidiyor, şube kargonun gelmediğini, sistemin yanlışlıkla mesaj attığını söylüyor. kargo şubeye gelince tekrar bilgi verirlermiş. müşteri hizmetlerini tekrar aradım. dalga geçer gibi bu kargo ile ilgili bir durum dediler. kardeşim ben mi dedim o kargo ile çalışın diye.
    sonuç ; kıza kış günü durduk yerde üç kuruşluk hediye için beş kuruşluk zahmet yükledik, sürpriz bozuldu, elimizde kış ayında üç gün pakette beklemiş meyve sepeti kaldı.