şükela:  tümü | bugün
  • lafı götünden anlamaya teşne bir grubun yeni oyuncağı.
    sizin metodlarınızı tariflemiyor ki adam. olayın önemini hatırlatıyor sadece.

evet, o kadar önemli.

müjdesi de var. bilen biliyor.
  • 'zombiyle benim oyum bir olamaz' diye karşılık vermek istediğim beyanat.
  • şimdi hatırlayamadığım kadar yakın, eski seçimlerin birinde; seçmen kütüklerine yazılı olup da, arada vefat etmiş kişiler adına oy kullanma hadisesinin, yeniden yapılabilirliğini çağırıştırır; içinde nice gizli anlamlar ve mesajlar bulunabilecek beyanat...
  • bana göre bu çağrı, o'nun takipçileri için bir fetvadır.
    ve bu fetva ile artık her türlü seçim yolsuzluğu da onlar için caizdir.
    çünkü onlara göre karşıdakiler, islamın egemen olmasını engellemek için birleşmiş şer ittifakıdır.

belki de bana göre süt onlara göre çikolatadır.
  • bunun peşinden bi rabbime sordum evet dedi iyi gider.
  • kümesin seçmen listesine yazılması olayının bir adım ötesine geçilerek mezarların seçmen listesine yazılmasının önünü açmıştır.

bayılıyorum ben bu dincilere, herşeyi çok basit bir şekilde mümkün hale getiriyorlar. islam kolaylik dini hocam. mezardakileri seçmen yazın, hepsini de direkt "evet" sayın; ne de olsa hoca efendi "ruhları koşar evet demeye" diye vermiş fetvayı. hoca efendiden daha mı iyi bilecez ölülerin ne oy kullanacağını.
  • fethullah the white'ın son beyanatı. üstü kapalı olarak devrik padişah tayyip'e ölülerin yolunu takip etmesini salık veriyor gibi, ya da ne bileyim ben. hocaefendi diyorsa vardır bi kerameti.

kendinden menkul.
  • pek çok mesajı tek bir cümlede barındıran fettullah gülen açıklaması.

buradan anladığımız itibariyle abd'nin ak parti desteği tam gaz devam ediyor ve son zamanlarda meydana gelen eksen kayması vukuatı da bilinçli bir abd politikası.
    ortada ak parti yok iken iktidarda yeri hazırlanmaya başlamıştı türkiye'de hatırlarsanız. abd bu kadar etkili olabiliyorsa türkiye'nin iç politikasında, önüne çıkacak engelleri aşmada hiç sıkıntı çekmeyecektir.
    abd desteği ile daha nice referandumlar kabul edilecektir taa ki iktidar referanduma gerek duymadan her istediği eylemi mecliste oturduğu yerden hiç bir yargısal engelle karşılaşmadan yapmaya başlayıncaya kadar.