şükela:  tümü | bugün
  • olgun toker'in olduğu her yapımı izlemeye çalışıyorum. kendisine karşı değişik bir sempatim var. diziyi çok beğendim. biraz tahmin edilebilirdi ama yine de oldukça güzeldi. birce akalay'ın oynarkenki donuk ifadesini sevmiyorum hiç ama yine de güzeldi. sevdim. devamı gelsin hemen izlerim.
  • tüm klişelere rağmen çok beğendiğim netflix dizisi. birce akalay'ı da ayrıca beğenmeme vesile olmuştur. dizi çok cesur mesajlar vermekle birlikte, yer yer sıkıcı olsa da genel olarak gayet akıcı ilerliyor. keşke daha fazla bölüm olsa dedirtmiştir. umarım devamı da gelir!
  • çok başarılı bulduğum netflix dizisi. kadro, konu ve akış efsane.
  • gerçekten çok iyi iş olmuş .. kadınlarımızın bir bir katledildiği adaletin hiçe sayıldığı bugünlerde güzel iş çıkarmışlar...ekibin emeğine sağlık...
  • pınar gültekin cinayeti kararı üzerine denk gelmesi ile insanın canını çok acıtan dizi.
    olmalı bu diziler. katil piçleri savunan yavşakları ilmek ilmek işleyen,kadın cinayetlerini göze soka soka anlatan bu dizi hep en üstte durmalı.
  • iyi bir dizi olmuş. biraz ispanyol havası aldım bile diyebilirim. bazı yazarların söylediği gibi fazlaca 'duyar' var içerikte ama bahsedilen konu ve yapılan duyarda o kadar haklılar ki, hiç rahatsız olmadım.

şimdi gelelim asıl konuya. ben hiç öyle dil bilgisi, yazım hatası falan takılan biri değilim. hatta bu entry içinde bile hatalarım olabilir çünkü hızlı hızlı yazıyorum öyle telefondan. ya siz netflix'e iş yapıyorsunuz. o kadar ünlü oyuncu, büyük paralar vs.. nasıl bir allah'ın kulu çıkıp, her bölüm başlangıcında 'herşey' yazmışız demiyor? benim gerçekten bunu aklım almıyo. başka bir sebebi olmalı bunun. bilerek yapılmış olmalı yani. çok ilginç.
  • mindhunter'dan esinlenmiş intibası bırakan dizi. bu kadar abartıldığına bakmayın vasat bir dizi. sırf sjw, lezbiyen'lerin abartması başka bişey değil. başroldeki kadının dudak estetiği o kadar göze batıyor ki ciddiye alamıyorum.
  • henüz ilk bölümü izleyebildim. maalesef puanım düşük. güzel bir plotu, sosyal mesajları göze sokmak için karikatür karakterler ile mahvetmiş bir yapım gördüm ben. belki ilerleyen bölümlerde daha iyi olabilir tabi.

--- spoiler ---

kahraman diye gösterilen başkomiser, her türlü hukuksuzluğu yapıyor. fütursuzca çiğnediği hukuğa dair eylemlerini, iyilik kisvesi altında cool hale getirmeye çalışırken ciddiyetine güveneceğiniz bir kamu gücünden çok müge anlı'nın falan kötü bir karikatürüne dönüşüyor. yargılamayı kendi yapıyor. görevini tam anlamıyla kötüye kullanıyor. interpolün falan sistemini arkadaşlarıyla hackliyor. tüm kamu düzenine başlı başına bir tehdit. gün gelip de bu kişinin bugün cool sandığımız kararları yerine sadece insanların değil kamunun önemli kurumlarının da felaketine yol açabilecek kararlar alması an meselesi. kendisi yargı makamında değil ama bunun bilincinde hiç değil. e o zaman kardeşim çok hevesliysen kurarsın bir yeraltı örgütü, suçlu gördüğün failleri kendi yöntemlerinle cezalandırırsın. zaten mafya da bunu yapıyor.

arkadaşlarının kaburgasını kıran kızını, ama onlar başlattı diye savunuyor mesela. kendisi başlı başına bir şiddet eğilimi içinde zaten. e bunu coolluk olarak gördükçe de güvencen olması gereken kamu amirinden çok kadın programlarında haklı haksız konukları yargılayan müge anlı'lar gibi bir karikatür haline geliyor.

--- spoiler ---
  • her bölümüyle içimi ayrı acıtan bir dizi oldu. pınar gültekin’in katilinin aldığı rezil cezayı öğrendiğimiz gün benzer bir bölümünü izledim. böyle diziler, yapımlar hep olsun. hep olsun ki herkesin gözüne sokulsun. emeği geçenlerin eline sağlık. umarım devamı gelir. olgun toker ve birce akalay, size de ayrı bir parantez açmak isterşm. çok iyisiniz!
  • pembe olanı makbul yuva.
hesabın var mı? giriş yap