• eyüp taraflarına işim düştüğünde farkettim. mezarlık, konutlardan fazla yer kaplıyor. ölü nufusu da canlıdan fazladır. acaba akp bu yüzden mi oradan yüksek oy alıyor?
  • toki, sen misin?
  • hakikatte tüm dünyanın mezarlık olmasından mütevellit var olmayan sorunsal.
  • ölünün 2 m2 sine goz dikmis
    israf ettigin havanin farkinda olmayan insan musvettesinin dert ettiği olay.
    gerizakali koyunden gelip yasadigi sehri mahvettigi yetmezmis gibi bir de yasamayanlarin alanina goz dikmis
  • (bkz: resomator)
  • ya bir insan yanma süresinin 140 dakika olması.
  • sırf bu nedenle alacağınız mezarı isteğe göre katlı satın alabiliyorsunuz.. dublex triblex vs.
    mesela dedenizin üzerine halanızı gömüyorlar.

not: şaka değil.
  • bizim evin yanı mezarlık püfür püfür esiyor yazın. kapanmayacak yeşil alan mis gibi.
  • diriye saygı duyulmayan bir yerde ölüye saygı beklemek tabiatıyla saflık olur.

saygı medeni insanlara has bir tutumdur efendiler. diriye ve ölüye gösterilen saygıyı medeni ülkeler nezdinde bi düşünün bakayım.

mesela ortadoğuda mezarlar bile yağmalanır. bizim anadoluda hazine bulmak umuduyla eski mezarlıklar kazılır durur. avrupada ise turistik gezi yapılacak kadar düzenli ve sanat eseri gibi yapılmış mezarlıklar vardır. üstelik yüz ikiyüz yıllık mezarların halen ziyaret edildiğini görürsünüz. bizde ise yüz yıllık sadece padişah mezarı bulursunuz.

bugünkü harbiyeden tutun the marmara otelinin bulunduğu sırtlar bir zamanlar hep mezarlıkmış. üstelik müslüman mezarlığı. arsa rantı uğruna yok edilmiş.

efendim mezarlıklar çok yer işgal ediyor şekvasının bir adım ötesi nedir tahmin edin. “mezarlıkları yok edelim, ağaçları keselim avm yapalım” değil mi.

he amk he yıkın, kesin, yok edin. öyle ya her kuşu siktiniz gözünüzü leyleğe diktiniz.
hesabın var mı? giriş yap