şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce şahit olduğum olay. adam gayet doğal bir şekilde mezarlığın içinde bulunan çeşmenin önüne arabasını çekmiş sanki orda birilerinin sevdikleri yatmıyor da bir benzinlikteymiş gibi araba yıkıyordu.

insana, hayvana ve doğaya zerre saygısı olmayanların çoğunlukta olduğu bir ülkede ölülere de saygı duyulmaması gayet normal aslında ama yine de insan yok artık diyor işte.

not: aracın plakasını aldım. belediyeye mi yoksa emniyete mi şikayet etmeli?
  • sadece kendisini ve arabasini dusunen bencil insandir.
  • ölülere bu kadar anlam yüklenmesini saçma buluyorum. alt tarafı mezarlık yani. müzik açıp rahatsız etmediyse kimseyi pek de önemi yok yani arabasını yıkamasının. her şeyden mağdur olmayın arkadaş.
    ölülere saygı duymanın sınırı yok. sen mezarlıktan geçerken birisi gülüp şaka yapsa rahatsız olursun. mezarlığın 5-10 metre ötesinde yaşayan insanlar var. evde neler neler yapıyorlar doğal olarak.
  • boş mezar bulsa yatacak insanların yapacağı iştir. yakın zamanda pamuk da tıkarsınız inşallah yıkadığınız arabaya
  • ahlaki olarak bir sorun teskil etse de, hukuken bir sorun oldugunu dusunmuyorum.
    sonucta kanun mezarlikta nasil davranilacagini duzenlemiyor.