şükela:  tümü | bugün
  • ozellikle hem abd'de bulunan hem de abd'ye gitme planlari yapan ogrenciler icin olusturulmus, icinde yuzlerce konunun ve ogrencinin oldugu buyuk bir bilgi bankasi denebilir. tecrubeliler, daha az tecrubelilere ve tecrubesizlere fikir ve bilgi veriyor. katilmaniz icin oncelikle mezun com uyesi olmaniz lazim.

internet sayfasini da yaziyim tam olsun: http://forum.mezun.com/
  • abd'ye yeni gidecekler icin faydali, fazla takilan icin kafa karistirici bilgiler icerir.
  • bir suru gereksiz insanin kendine mekan edindigi onemli sorulara cevap vericek adam cikmayan ancak newyork'ta gece cikilabilicek yerler gibi topiclerde yuzler mesaj aticak adam cikabilen garip bir forum.
  • boktan bir yerdir amerika. manyak mıdır buradaki türkler? ne gerek vardır o işleri yapmaya?
    o yüzden türkiye'ye dönme kararını vermiş yada vermek üzere olan herkes bu forumdadır. yıllardır aynı adresten yazarlar.

kendi varoşlarından bir haber yaşayıp amerikanın varoşlarına bırakılınca sudan çıkmış balığa dönenlerin. ailesinin gelir düzeyinin amerika'daki karşılığını hazmedemeyenlerin forumudur.
  • kullanıcılarından epey büyük bir miktarının kendileri 10 kuşaktır waspmışçasına afrikalı amerikalıları ve onların yaşadığı yerleri aşağılamasına sahne olan tuhaf forum.
  • icinde baska yerlerde bulunamayacak birinci agizdan tecrubelerin oldugu, faydali bilgiler bulunan forum.

ancak bu bilgileri diger bok pusurun arasindan ayiklamak biraz caba ister.
  • bugune dek gordugum en seviyesiz forumlardan biridir. size faydasi dokunabilecegini dusundugunuz br basliga girdikten belli bir sure sonra bir bakarsiniz ki geride 10 sayfa kalmistir ama siz hala kendi bildiginizin uzerine hic birsey koyamamissinizdir; okuduklarinizin cok buyuk bir kismini kendini tekrar eden sorular [sorusu olan insanlar hic bir zaman kendilerinden once yazilmis threadleri postlari okumazlar, direk olarak sorularini post ederler (hem de alakali alakasiz her turlu foldera)] olusturur. ha bir de burda surekli birbiriyle sidik yaristiranlar mevcuttur, durmadan birbirlerine bok atarlar. ben de zaman zaman yardimci olablmek adina yaziyordum bu forumda ama sanirim artik yazmayacagim.

ve tabii ki, turkiye'de bulunan ve amerika'ya kapagi bir sekilde atmak icin kicini yirtan arkadaslarin genelde "<all caps>gemiden nasil yuzerek gelirim, yardim pllsssssss</all caps>" klasmanindaki threadleri tadindan yenmez.

bir de imigrationportal.com'in forumuna bakin bakalim bu is nasil yapilirmis. biraz seviye lutfen, cok mu zor?
  • amerika ile ilgili konularda cogu zaman bir kaynakla beraber bilgi veren yasiyorum'u bunyesinde bulunduran forum. gercekten cok faydali. orada bulacagina google yapsan da ayni seyi bulurdun denilebilir, ki dogrudur. ama buranin guzelligi , olayi bilip , bizzat yasayanlarin da bir seyler demesi. ornegin opt ile yurt disina cikip geri gelirken sorun olur mu, olursa neden olur, hangi belgeler gereklidir, bunu yapanlar olmus mudur ,olmussa baslarina ne gelmistir bir ufak aramayla ulasmak mumkun.

bir de sadece isim dusunce girip baktigim yer.
  • sinir bozucu insan yuzdesinin -destekli sallıyorum- 80lere ciktigi bi yer. okudugunuz 10 posttan 8i bir laf sokma, aman efendim ben ne isler yaptim da buralara geldim mesajı verme kaygısı içerir. ben var ınsanın ıcınde yasadıgı sehırden/ulkeden agız dolusu gurur duymasını anlayamamak. vatandaslık kavramını idrak edememis de olabılırım, mumkundur.