şükela:  tümü | bugün
  • aslında karakter sınırına takılmasaydı başlık şu olacaktı;

üniversiteden mezun olacak oğluna 100.000 tl değerinde araba alan baba

evet fakirlikten elimde avucumda ne varsa satmak için girdiğim sitede gördüm bu konuyu.
    elimde bir tripod başlığı vardı ve onu satacaktım aslında. keşke görmeseydim ama gördüm ne yazık ki.

http://forum.donanimhaber.com/m_59349592/tm.htm

çocuk dereceyle bitiriyor diye baba kıyak yapmak istemiş. zavallım da annesiyle ortak 2006 model golf kullanarak gidiyormuş okula.
    mezun olunca altına kıyak bir araba çekmek onun da hakkı tabi.

yalnız bu dünyanın adaleti yok bunu tekrar gözüme soktu bu yazı.
    ben metrobüsler, otobüsler, gerekirse yürümeler ile sabah işe akşam okula giden biriydim. ikinci öğretim okuyabildim ve birinci öğretimler de dahil yıl sonunda mezuniyet derecem hepsinden yüksekti. yani bölümde en yüksek dereceyi yaparak mezun oldum. okul tarafından yüksek onur derecesiyle ödüllendirildim.
    babam tebrik etti, ailem tebrik etti, arkadaşlarım, zamanın sevgilisi de tebrik etti. hepsi bu.

hadi babamın bana 100.000 tl lik araba almasını vazgeçtim, 7-8 ay iş bile bulamadım. sonunda ver elini ticaret. girişimler vs.

adaletsiz bir dünyadayız. hayat bunu fırsatını bulduğu an hiç tereddüt etmeden bize gösteriyor.
  • ben daha cok 100 bine ne alacagina takildim. bmw 320 desen 120 bin, mercedes c180 de oyle. audi a4 110 120 arasi. yani aslinda cok zor bir durum. allah kolaylik versin babaya.
  • insani degil derece yapmak, atom muhendisi yapabilecek olan babadir...
  • parası vardır alıyordur. şimdi ben bu adama sen nasıl oğluna böyle araba alırsın diyemem. belki o adam zamanında çok aç kalmıştır, babası kendisine oyuncak bir araba bile almamıştır, dayak yemiştir, okuldan mezun olmuştur, iş bulamamıştır, sonra ticarete atılıp gece gündüz çalışmış ve bugünlere gelmiştir. sonra da aynı duruma oğlu düşmesin diye tüm kaynaklarını onların istekleri için ayırmıştır. belki de her ay bir kaç öğrenciye burs veriyordur. şimdi bu adamın bu kadar şey yapıp oğluna "şahin s" alacak hali yok. he böyle adamların sayısı ne kadardır? onu kimse bilemez.
  • lara gofret hanımefendi için ideal eş tanımının ete kemiğe bürünmüş halidir. oğluna böyle hediyeler alan babişkosu lara gofret için neler neler alır değil mi!?!
  • zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış atasözünü hatırlatan durum.
  • burada abuk subuk yorum yapanları anlamıyorum ben. cidden.

hayat acımasız, adaletsiz evet. bunu ilk fark eden siz değilsiniz bu gerçek binlerce yıldır değişmedi. adamı sanki tanıyormuş gibi itin götüne sokanlar var yahu. çocuk okulunu dereceyle bitirecek diye hediye alıyor lan adam, belli bir hedef koymuşlar ve kendi gücüne göre mükafat veriyor. burada bu babaya küfredenlerin sorması gereken soru şudur: "benim babam bu hediyeyi bana alabilseydi alır mıydı, alsa ben ne yapardım?"

hadi adamın da çocuğun da gerçekten sike sürülecek aklı olmasın. lan iki kelimeyi bir araya getiremeyen şarkıcıların, sporcuların, mafya babalarının milyarları götürdüğü bir dünyadayız. amerika'da 16 yaşında ilk arabası neden m5 değil de m3 diye ağlayıp çıldıran çocuklar var. bu mu zorunuza gitti?

herkes kendi hayatını yaşar, kendi yaşadığı zorlukları bilir. ama ünlü bir söz vardır * "şikayet ettiğiniz hayat, bir başkasının hayali olabilir". bu adaletsizliklere kafa yormak kendi canınızı sıkmaktan başka işe yaramaz. bırakın isteyen istediği gibi yaşasın.

ekleme: ben baba olmadığımdan bu açıdan düşünmedim ama şu da sorulabilir: "ben oğluma alabilsem bunu alır mıydım?" ve benim hayatım boyunca gördüğüm baba tanımına göre cevabı "daha iyisini almaya çalışırdım".
  • makine mühendisi olarak mezun olan oğluna fabrika açan babanın yanında fasa fisodur. yok adam ev arkadaşım oradan biliyorum. sen git kirikkaleden mezun ol baban sana koca fabrika açsın.