şükela:  tümü | bugün
 • aynı zamanda evlendikten 9 ay sonra kucagına çocuğu alan insandır.
 • yerlerini değiştirip tekrar bakalım; önce çocuk yapıp sonra evlenen, ardından askere gidip tezkeresini aldıktan sonra mezun olan insanlar toplumumuz tarafından sör ilan edilir.
 • mutlu da olabilir mutsuz da. doğru da yapmış olabilir yanlış da. genellenemeyecek insan topluluğudur. olaslıklar kıyaslandığında mezun olup askere gittikten hemen sonra evlenen insan ile mezun olup askerden geldikten hemen sonra evlenmeyen insanın mutlu olma olasılıkları arasında bir fark yoktur. herşeyden önce bireyin, yetiştiği toplumun, görgüsünü aldığını ailenin de etkisi ile yaptığı seçimdir.
 • bunlar iki gruba ayrılır. birinci grup liseden ya da üniversiteden beri aynı kızla beraber olanlardır. bu grup erkekleri o kadar sıkıcı olmazlar, aceleleri de kız arkadaşın yaşıyla alakalıdır genelde. yani adam universite, askerlik derken 27 28 olunca kızımız da liseden ve universiteden sevgilisi olduğu için aynı yaş grubundandır. gerisi tahmin edilebilir. ancak mezun olup, askerliği yapıp döndükten sonra bir akraba ya da tanıdık aracılığıyla evlenme olayına giren erkek, hele bir de mühendisse beni feci tırstırır. içkiye mesafelidir, futbol bilgisi ya hiç yoktur, ya da istatistiksel, tematik bilgilerin insanıdır. bilimum ıvır zıvır software toolundan haberi vardır, kimsenin kullanmadığı biskime yaramayan programları "abi çok iyi yaa" diye gösterir, kullanır. hırstan, arzudan, depresyondan uzaktır... gece aynı saatte yatar, temizdir, ütü kullanır, traş olur.
 • hayatı toplumun dayattığı gibi yaşayan insandır. daha önce binlerce kez sahnelenmiş bir oyunu tekrardan sahneye koymaktan ne zevk alıyorlar bilmiyorum ama rutine bayıldıkları kesin. amerika'yı tekrar keşfetmez. sakin sularda kıyıya yakın, akıntıyla birlikte seyreder. akıntıya karşı durmak genel tarafından tedirginlik unsuru olarak algılandığı için genelde garantici tiplerdendir. risk almaz. alamaz. önce birinin önden gidip o yolu açmasını bekler. onun başına bir şey gelmezse o da suratında salak bir sırıtışla kuyruğa girer. fikir ve düşünceleri amca-baba muhabbetlerinde kulaktan dolma 2.el fikirlerdir.
 • mezun olmuştur çalışıyordur, askerlik biter bitmez evlenir. yani başlık bağlamında mezuniyetin ardından askerlik hemen yapılmıyor, askerliğin ardından evlilik hemen yapılıyor. e ne var bunda -ehehe- insanların çoğu askere gitmeye ekız vermedikleri için evlenmiyor mu?

  işin aslı bu 3 eylem ard arda yapılıyorsa, er kişi de 25 veya daha altındaysa yaşanmamışlıklarından bunalan orta yaşlı bir andropozlu olma ihtimali çok yüksek. mezun ol, gez toz, çalış gez toz, askere git ve gel sonra yine gez toz, evleneceğin hatunla da olsa gezme tozma kısmını atlama. bir daha geri gelmeyeck günlerin ardından ağlamamak adına, nefes alabildiğin kadar nefes al bağlayıcıların olmaksızın. sonra nasılsa evlenilir.
 • eli yüzü düzgün, hoş sohbetse, hele bir de iyi bir işe tutunmuşsa girdiği ortamlardaki bekar kızlar için- bok vardı erken yaşta evlenecek- yorumlarına maruz kalabilecek insandır.
 • ruh ikizini bulduğu halde mezun olup askerliğini yapmadığı için bir türlü evlenememiş insandır. e doğal olarak mezun olup askerliğini yapınca hemen evlenir.
 • aha işte finans sektörü, yani etrafım bu insanlarla dolu. döğünce de bunları, bize deli diyollar ama. amına koduklarım.
 • şahsen ev arkadaşımın pozisyonunu içeren tanımdır. kısmetse okulu bitirip memleketinden sözlendiği rabişiyle evlenecek olan mülayim,hoşgörülü insandır kendisi..