şükela:  tümü | bugün
  • genellikle anadolu sınırları dahilindeki üniversitelerin öğrencileri arasında yaygın olan kına.kızlar bir evde toplanır,erkekler de hemen yakınındaki bir evde toplanır.erkekler alkol e$liğinde muhabbetin,geyiğin dibine vurur.sonra herkes toplanır ve ellerine isminin ba$ harfini yazar filan.ilginç.

(bkz: bugün ben bunu gördüm)
  • tıp fakültesine çevirdiğim mühendislik fakültesi eğitimimi sonlandırınca yapabileceğim organizasyon şeklidir. mezuniyetmiş kınaymış bahane eğlenmek şahane.
  • hayatımda duyduğum en saçma organizasyon. üniversitede insanlar klan halinde takılmaz. dolayısıyla samimi olmadığın insanlar vardır. üniversitede toplu olarak yapılan tek organizasyon balodur. orda da herkes kendi grubuyla güler eğlenir. kına nedir yaa aile mi olduk biz şimdi?
  • günümüz üniversite son sınıf öğrencisi kızların icadı.

bak iki kelimenin alakasızlığına bak allah aşkına. mezuniyet+ kına. mezun oluyorum bak bu kınayı da kıçıma yakıyorum mesajı mı veriliyor alttan alttan nedir yani. illa kız kıza eğlenmek istiyorsanız bunu herhangi bir gün ve mekanda mezuniyet eğlencesi vs adı altında da yapabilirsiniz. kınaya ne gerek var ki. içten içe hepinizin bir an önce bir yerlere kapak atıp evlenmeye can attığınızı biliyoruz da özendiğinizi bu kadar dışa vurmasanız daha iyi olmaz mı canısı ha?

+ cnmmm inş gerçek kınanı da görmek nasip olur kalp kalp

- inş bebeim yaaa :)))))))

tiksindirdiniz lan kaç gündür yeter !
  • bir sonraki adım için (bkz: doçentlik kınası)

.
  • gayet olabilecek bir kutlama sekli.

bir seye kendince sevinmeyi bile elestirir olmus millet amk.
    size ne amk?
    ciddi soyluyorum lan, size ne amk?
    o kinayi gozune mi sokmus?
    yoksa 3-5 arkadas bir araya gelip eglenmisler mi?
    ne hasta ruhlu insanlarsiniz lan.
    sen de mezun olunca gidip icip sicmiyor musun?
    ne farki var bunun?

ulkeyi toptan psikologa goturmek lazim.
  • ya biliyom şimdi elitist falan diyeceksiniz de, tam köylü işi bu. ilk gördüğümde şok oldum. bu kadarını da yapmamışlardır lan dedim ama yapmışlar be abi. cayır cayır yakmışlar kınaları.. yavrım ananız babanız bunun için mi yolladı sizi okula ya :(

hayır zaten bu kına denilen şeyden çocukluğumdan beri tiksinirim. ciddi ciddi insanların böyle abuk şeylerle eğlenip bunları gelenek haline getirmesi millet olarak ne kadar boktan bi eğlence anlayışımız olduğunu gösteriyor. öeehh olum bok gibi gözüküyo kına, nasıl sürüyonuz ya. mecazen demiyorum, cidden boka benziyor. çok iğrenç.
  • başka bir versiyonu "tez kınası"dır, yüksek lisans + doktora tezi teslim vakti geldiğinde yapılır.

duydum ve tiksindim.
  • çok sevdiğim her mezun olan arkadaşım için yaptığım sonra da benim için yapılan amacının hep beraber eğlenmek olduğu etkinlik.
  • kina zaten basli basina bir sacmalik ve köylülükken okumus etmis adamlarin bok varmis gibi bunu yapmasi.... devam edemedim.