şükela:  tümü | bugün
  • ilk iki şubesi eskişehir'de olan mezze'nin fenerbahçe'deki şubesi. şuan bir köşkün bahçesinde hizmet veriyor ama yakın zamanda köşkün içine de girilecekmiş galiba. mekan gerçekten harika. garsonların tamamı alternatif, hatta çoğu marjinal tipler ki bence bu da çok hoş. meze çeşidi evet, çok fazla. fakat mekanı överken bahsettikleri o muhteşem lezzeti bulamadım ben. hele fiyatla karşılaştıracak olursak o fiyata göre oldukça düşüktü lezzet. mesela bostancı'daki çakıl meyhane, mezeleri belki o kadar çeşitli değil ama çok daha lezzetli ve ucuz. ufacık bir ahtapot bacağına yada 5 tane jumbo karidese 30 lira vermek, ki heryerde yenebilecek lezzetler bunlar, bence saçma. yani ayda yılda bir gidersin de müdavimi olunacak bir tarafı yok. bunların dışında humus yok mesela, benim ana mezem humus, 40 çeşit meze içinde yok. hatta nohut yada tahinli hiçbişey yok. ama porsiyonu küçük bir çay tabağı kadar olan cheddarlı patlıcan (cheddarı özel, güzeldir belki diye aldık ama içindeki resmen hamburger peyniriydi!?) var. hem de 18 lira. yani aslında mezeleri de oldukça uydurma. bu fiyatlar gerçekten eskişehir fiyatları mı merak ediyorum aslında. çünkü bunlar hep istanbul'a gelince herşeyin pahalılaşması ve bozması bence.
  • ambiansi guzel olsa da mezeleri kotu mekan. deniz urunu mezelerinde baharat olmasa hicbir tat alamayacaktim. mezeler gereginden fazla soguk ve tuzsuzdu. favayi sevdim ama fava her yerde var. mekana ozel mezeler ve sicaklarda is yok. fiyatlar zaten yuksek, lezzete gore ise asiri yuksek. bana ortam yeter derseniz gidilebilir, yerde bile yerim ama illa lezzetli olsun derseniz uzak durmalisiniz.
  • "bu devirde böyle işletme mi mi kalmış?" dedirtecek kadar kaliteli işveren ve çalışanlara sahip, fiyatları da muadili ambiansa sahip mekanlara göre uygun kabul edilebilecek, mahalle arasında güzel bir tesistir.