şükela:  tümü | bugün
  • eleştiriden korkmak için artık pek bir nedenleri kalmamış türkiye'nin en iyi grubu..

yılların verdiği birikim ile artık açıkça gösteriyorlar bazı şeyleri. müzik nasıl yapılır? canlı performans nedir? o yağmurda gençler coştukça onlar da coştular ya, cidden efsanesiniz be abiler.

teşekkürler mfö.. teşekkürler ekşi fest.. teşekkürler yağmur..

bu arada söylemeden geçemeyeceğim özkan ağbi "yaaaarrrrraaaaabbbbbbbbbbbbiiiiiiiiimmmmmmmmmm" diye bağırdıktan sonra yağmurun 2 dakika ara vermesi gözümden kaçmadı.

amin.
  • mazhar : mahallenin abisi
    fuat : üç çocuk babası devlet memuru
    özkan : çılgın profesör

şahsım adına bu karakterlerin cuk oturduğu gruptur. türkiye'de hatta dünyada, bu kadar uzun süreli ayakta kalan,bu kadar güzel kaç grup sayılabilir ki.
  • bu topraklardan çıkmış en iyi gruplardan biri. belki de en iyisi. fakat acun'la çalışmaları neden şaşkınlık yarattı anlamadım. bu adamlar en güzel şarkılarını abuk subuk reklamlarda kullandılar yıllarca. gelen tepkilere de "türkiye'de hepsi unutuluyor. işimiz gücümüz, çoluğumuz çocuğumuz var. buraya mick jagger gelse onu da jilet reklamına çıkarırlar" diye cevap verdiler. şimdi durum buyken acun'la iş yapmalarında şaşırılacak bi durum yok. benim gibi albümlerini internetten indirip adamlara tek kuruş para kazandırmayanların da eleştirmeye hakkı yok.. ayrıca ses yarışmasında jürilik yapmaları -yanlarında kim olursa olsun- o güzelim şarkıları sikko reklamlarda piç etmelerinden daha iyi bir şey olsa gerek?

bu arada fuat da acun'un başka bi programında jürilik yapacakmış. o da bu sevdaya dahil yani.
  • mutlaka en az bir açık hava konserlerine gitmeyi "ölmeden önce yapılması gereken şeyler" listeme ekledim. hafif yağmur da olursa tadından yenmez.
  • az önce kendilerini beyaz show'da izlerken o kadar mutlu oldum ki, gözüme yaş doldu. dedim ki kendi kendime, çok şanslıyız bu adamlar müzik yapmaya karar verdiği için. jenerasyonu tutmayan, torunları yaşındaki insanların kendilerine bu derece sevgi beslemesi, karşılarında otururken bir ağızdan şarkılarına eşlik etmeleri, tezahürat yapmaları tarif edilemez bir duygu olsa gerek.

hiçbir şey olmasın size.
  • zamanında bizler arabeski ezbere bilirken komşu çocukları mfö şarkıları söylerdi.
    30 yaşıma geldim ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki biz yanılmışız.

çok kaliteliler.
    fazlasıyla.
  • insanın her halini şarkı olarak söylemiş gruptur.
  • 25 mayıs 2011 konya konserinde, ezan okunduğu sırada korumaları yarıp sahneye atlayan ve o esnada gitar çalmakta olan özkan uğur'un ensesine tokat atan siyah takım elbiseli anadolu öküzü adına kendilerinden özür dilemek istediğim, türkiye'nin görüp görebileceği en güzel en kendine has grup.

bazılarının ezana olduğunun yarısı kadar kendinden yaşça büyük insanlara ve sanata saygısı olsaydı eminim dünya sahnesinde çok başka bir yerde olacaktık. onun içindir ki benim nazarımda, mfö türkiye'ye birkaç gömlek büyük gelen bir gruptur.

keşke halk konseri yapmasalar. keşke tek amacı saygısızlık yapmak olan hanzolar kapatmasa sahneyi görebilen kısımları. bu adamlar paraya tamah edecek adamlar değil, ancak gelin görün ki bizim halkımızın çoğunluğu, bedava olan herşeyi sonuna kadar sömürmeyi vazife edinmiş insanlardan oluşuyor.
  • "biz üç isimli tek kişiyiz aslında. münir nurettin selçuk gibi.."

fuat güner
  • bambaşka bir havası, sempatisi vardır bu grubun. nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. cool görünen, çok iyi müzik yapmalarına rağmen izleyicilerine yeterli sıcaklığı veremeyen gruplara bakılırsa, ne demek istediğim anlaşılır.

mfö, hem çok iyi müzik yapar hem de sıcaktır. izleyenlerine verdiği elektrik bambaşkadır. hayranlarıyla bütünleşmiştir. mfö birtanedir.