şükela:  tümü | bugün
  • yeni şafak gazetesi yazarı faruk aksoy' un yazısının başlığıdır. muhtemelen son dönem devlet bahçeli' nin yaptığı çıkışlara ayar vermiştir.

' dağ başına yol yapıp tünel açmak, en ücra ilçeye doğalgaz götürmek, havalimanlarını iki katına çıkarıp halkın %70’ini uçağa bindirmek, milli geliri 10 bin dolara çıkarmak kolay işler değil. '

mhp durup dururken niye atarlanıyor
  • atar ya da trip. kim kime ve niye atar yapar, trip atar?
  • mhp ayar vermek, küfür etmek, hakaret etmek.... ne yapılırsa yapılsın; başında ki zata koymaz. kendileri utanmaz, arlanmaz .

o yüzden o kadar da şey yapmamak lazım.
  • mhp'ye "çıkıntılık yapma bizim oğlan" demektir.
    hele hele yazıyı "anlaştık..." şeklinde bitirmesi, yazıdaki çocuk azarlar tavrı pekiştirmiş.

yazıdan bir bölüm alayım.
    "birisi çıkıyor, eyalet sisteminden bahsediyor, atıp tutuyor, mhp, ak parti’yi tefe koyuyor; birisi çıkıyor, yeni bir devletten bahsediyor, mhp, ak parti’yi, yaylım ateşine tutuyor, bu böyle olmaz ki…

ak parti, her olayda, “laik ve demokratik cumhuriyetin” muhafazası konusunda, mhp’ye hesap vermek, mhp’nin şüphelerini gidermek zorunda değil ki… "
  • başlığı "mhp niye atarlanıyor" olduğu için devlet bahçeli'nin üstüne alınmayacağı yazı. zira kendisi iyi bir akpli.
  • hak edene hak ettiği gibi muamele edilmiş yazının başlığı. referandum sürecinde "türk'ün ak saçlısı" diyorlardı, yakışır.
  • haklı bulduğum serzeniştir. sen orospunun parasını önden ver ondan sonra orospu sana desin ki o pozisyon olmaz başka pozisyon dene. satın alınırken tavrını koyacaktın çaycı bahçeli.
  • yalan yok okudum...

ama ,

"partinin, ekonomi programları, yatırım tercihleri tartışılıyor, tartışılsın, sorun değil ama türkiye’de, 2000’den önce iyi olup da ak parti’den sonra kötü olan ne var?"

kısmından sonra okumadım. hem vallaha hem billaha....

ciddi mi yazıyorlar bunları acaba ya ?