şükela:  tümü | bugün
  • almanya ülkü ocakları tarafından kurulmuş basketbol takımı. 1. ligde orta sıralarda yer almaktalar.
    sezon başında gergin ataman'a teklif götürdükleri fakat ataman'ın bu teklif üzerine iyice gerginleşip 'ben solcuyum kardeşim ne işim var ülkücü camiada' dediği rivayet edilmekte.
  • kadrosunda 2 metre üzerinde sadece 4 oyuncu bulunduran takım. bu oyunculardan sadece ikisi onlar da pivotlar brockman(2.01) ve boone (2.03) ana rotasyonda. mcnaughton(2.11) neredeyse hiç süre almıyor ve waleskowski (2.05) ise maç başına 6 dakika süre alıyor.

hiç maçlarını izlemedim ama ana rotasyonu nerdeyse 10 defa kontrol ettim, takım sanırım tamamen small-ball oynuyor ve 3 guard üzerinden topu yönlendiriyor.

rotasyonları şöyle:

pg: mustafa shakur (1.91m -32.29 dk) - brad loesing (1.82m 18.5 dk)
    sg: rocky trice (1.85m - 32.05 dk) - david mccray (1.88 m-8.49 dk)
    sf: tekele cotton (1.88 m-23.49 dk) - alvaro munoz (1.96 m-14.49 dk)
    pf: royce o'neale (1.96 m-16.11 dk) - shawn huff (1.98 m-22.4 dk)- adam waleskowski - (2.03 m - 6.59 dk)
    c: jon brockman (2.01 m - 19.11 dk) -
    jason boone (2.03 m - 19.4 dk)

bunlar takımın eurocup dakika ortalamaları ve oyuncuların boyları. tahmin ettiğim kadarıyla hepsi çok atletik oyuncular yoksa bu kadar kısa bir takımın savunmada ezilmesi gerekiyor.

maç başına ortalama 25 civarı üçlük deneyip 8 civarı üçlük buluyorlarmış. ve bu takım şu an 4 galibiyet 2 mağlubiyette, gayet iyi bir derece.beni gayet meraklandıran bir takım oldu, bir dahaki hafta kesin izleyeceğim.

not: takımı daha önce izlemiş olan varsa yeşillendirsin lütfen.
  • kadrodakilerden mustafa shakur , jon brockman, jason boone ve shawn huff dışındakilerinin adını bu sezon ilk kez duyduğum -boone'ı da duymamış olabilirim, kardeşi mi ne var bunu veya isim benzerliği, huff'ın da sadece ismini duydum cismini bilmem- takım
  • banvit’in fiba şampiyonlar ligi çeyrek finalindeki rakibi. banvit serinin ilk maçını 21 mart tarihinde bandırma’da, ikinci maçı ise 28 mart tarihinde almanya’da oynayacak.

riesen, 1960 yılında kurulan bir takım olmasına rağmen, almanya liginde ve avrupa'da önemli bir başarısı bulunmamaktadır.
  • bu anasını siktimin takımına kesinlikle oynamayın.