şükela:  tümü | bugün
152 entry daha
  • tüm sülalem adana ve osmaniye bölgesinden. sadece şunu söyleyeyim, benim bile mhp'li akrabalarımın üçte ikisi iyi partiye dönmüş durumda.

bahçeli'nin memleketinde bile durum bu. 24 haziran'da iyi parti mhp'nin en az iki katı oy aldığında şaşırmayın.
  • adana için söylüyorum. çevremdeki ülkücü arkadaşlarımdan hepsi şikayetçi ve ayrıca bizim belediye başkanın da yaptıkları daha doğrusu yapmadıkları da binince iyi partiye geçmişlerdir. imkanı yok 100 de 5’i geçmez adana da.
  • adana’da okudum, osmaniye’li ve adana’li bir sürü arkadaşım var, devlet bahceli’nin kendi memleketinde seçilmesi bile şüpheli diyorlar, varın siz düşünün gerisini.
  • mhp kapılarından içeri sokulmayan akşener ve partisine kaymalar olacağını sanmıyorum.
  • kısmen doğru bir önermedir. tam olarak doğrusu ise mhp seçmeninin büyük bir kısmının iyi partiye kaydığı gerçeğidir.

gözlemlerim doğrultusunda, iyi partiye kayan mhp seçmeni biraz daha seküler görüşteki milliyetçiler. özellikle iç anadoluda düzenli namaz kılan, ırkçı olmayan ancak islam için türklüğün gerektiğini savunan kişiler mhp de kalmaya devam etmektedirler.

tahminimce mhp bu seçimde yaklaşık %8 civarı bir oy alacak. bunun %3 kısmı akp'den gelecek.
  • bence tam tersi iyi parti seçmeni şu an mhp'ye kayıyordur
  • ben saadet'e kaydım şu an yalan yok !

bu adam oldukça mhp'ye gram oy yok !
  • kayma var ama düşünüldüğü kadar fazla değil.

tatava yapma bas geç döneminde, yavaş gardaşım yavaş seçimlerinde bile mhp adayı %8 aldı. genel seçimlerde mhp oyu %8+-hata payı kadar olacak. burada dursun bu yazdığım.
  • +1 ile desteklediğim yanılgı değil gerçeklik. seçimde de mhp’ ye ka...karşı durup kör bıçakla boğazladığı oyumun hesabını sorucam.
    söndürün ampülleri, güneş doğuyor.
  • kayıp kaymadıklarını göreceğiz, ama o izlenimin öncelikle nedeni referandum sonuçlarıdır. referandum sonuçları sadece ülke genelinde değil, il bazında da incelenebilir. hatta ilçe bazında. incelendiğinde de görülecek olan iç anadolu'da da devlet bey'in en azıdan başkanlık konusunda seçmenini ikna edemediğidir.
21 entry daha