şükela:  tümü | bugün
 • daha önce yüzlerce kez örneğinin son olarak gazeteci israfil kürşat kumbasar'ın genel merkez kumandalı balgat çetesi sadırısında da görüldüğü üzere mhp bir siyasi parti filan değil çok net iktidar tarafından korunup kollanan bir yaşadışı suç örgütüdür. (bkz: 24 mart erkan akçay twitter paylaşımı)

  bu anlamda mhp bir siyasi parti filan değil, derin devletin ülkedeki gericilikten beslenen bir çete organizasyonudur. ki özellikle 70'leri yaşayanlar bunların derin köklerinin nerelere uzandığını ve mafyatik bir çete organizasyonundan, bir suç örgütünden ibaret olduklarını çok iyi bilirler.

  avrupa'da birçok ülkede bu nedenle yasaklanmış durumdalar ama türkiye'de artık siyasi meşruiyetini her geçen biraz daha yitiren iktidar maalesef böyle bir insanlık dışı kriminal güçten beslenmekte.

  bir gün memlekete ciddi anlamda adalet uğrarsa, bunların hepsi yasaklanıp tutuklanacaklar. ki onun için şu anki dinci-faşist statükonun devamı için ellerinden geleni yapmaktalar.

  not: işte bir kişiye 6-7 çakalın birden sinsice yaklaşıp saldırdığı görüntü https://www.facebook.com/…r/videos/767329353673929/
 • ülkücüler en büyük bölücülerdir. yaptıkları terörizmi, halkı galeyana getirmeyi, tehdit, silah satışı vb bilumum illegal işleri, kötülükleri "ülkeyi kurtardım" diyerek savunan bir oluşumdur.
 • mhp bizzat, uzantısı abd'ye dayanan "kominizmle mücadele" esaslı gladyonun türkiye temsilcisiydi. soğuk savaş bitince dünyanın her yerindeki gladyo uzantıları lağvedildi ama bir tek türkiye'de kürtlerle mücadele kapsamında faaliyetlerine devam etti . ve o zamanda bugüne halen ülkedeki her türlü mafya, kaçakçılık ve uyuşturucu işi hep bir şekilde bunlarla ilintili odakların elindedir.