şükela:  tümü | bugün
  • suratına baktığımızda hiçbir anlam göremediğimiz, bir çok iletişimci gazetecilik mezunu alakasız işlere çalışırken yazar olup en yüksek tirajlı gazetenin köşesini nasıl meşgul ettiğini anlayamadığımız abdulkadir selvi denen canlının lafı. iyi parti'nin mhp'deki yıpratıcı etkisi bitti chp'den sürüyor vs vs vs... mhp bitti koçum daha zorlama istersen bunu devlet bahçeli bile biliyor... abi bu kadar rezil olamaz insan yaranmak için bu kadar yalan söyleyemez. bir de diyor ki afrin iki partiye de yaradı güven oyu arttı. ulan (gg olur diye bir şey demiyorum) dolu şehit geldi o mu yaradı partilere.
  • hayatta iki meslek grubuna hep imrenmişimdir.
    biri rastgele rakamlarla siyasi analiz yapıp bide bu işten para kazananlar.
    diğeri meteorologlar, onları da 3 gün gecikmeli yayınlasan tutturamazlar.
  • kendi içinde birçok tutarsızlık barındıran abdulkadir selvi sıçmığı.

diyor ki iyi parti mhp'den oy alamıyor, chp'den çalıyor. iki satır aşağıda da mhp'ye oy verenlerin %80'i chp'ye oy verenlerin %97'si sonraki seçimde yine kendi partilerine oy verecek.
  • -mhp nah %11 alır. % 5 alırsa öpüp başına koysun.
    -chp'nin erimesi normal. tabanının ezici çoğunluğu ulusalcı atatürkçü olan bir partinin bu kadar terorizm sakşakçılığını kaldırabilmesi mümkün değil. selvi bile şaşıracak çıkan chp oranına.
    -iyi parti barajı geçer.
    -akp mhp ile cb'lığını ucu ucuna kazanır. kazanamazsa yüzde 2 3 'lük ysk dopingi gelir. yüzde 55 hikaye.

ben mi? oy vermeyeceğim zira ben demokrasiye değil, anayasal rejime inanıyorum.
  • afacan selvi sen alevi sin, daha gür sesle şarkı söylemelisin
  • başlık çoğu şeyi açıklıyor. burada akp'nin oylarının arttığını söylemesi doğru ya da yanlış ana konu değil.

chplilere iyi partiye kaymayın partinize oy verin diyor, maksat bu.iyi partinin yükselmesinin önü nasıl kesilir, onun benzeri olan mhp'nin oyları yükselişte dersin ve başka oy kapısı olan chplileri oldukları yere çekmeye çalışırsın. kurnazca bir taktik fakat insanlar artık koltuğuna yapışan tiplerden sıkıldı milletin şamarını sandıkta görmeli.
  • bana mantıksız gelmeyen önerme. neticede ortada gazla çalışan gerizekalı bir güruh var.
  • chp'ye göre akp eriyor
    akp'ye göre de chp eriyor...

batı cephesinde değişen bi şey yok yani.
    her gün eriyorlar efendim, durduramıyoruz.

ama, asıl eriyen şey ysk bağımsızlığı.
    eridi...aktı..
    yerlere yayıldı.
  • mhp kendi kemik kadrosunun %11'ini yakalayamaz.

chp gerçekten eriyor.