şükela:  tümü | bugün
  • mhp istanbul milletvekili ve ülkü ocakları eski genel başkanı atila kaya'nın yapmış olduğu açıklamadır.

--- spoiler ---

ülkücü camiada büyük etkinliği olan, mhp istanbul milletvekili ve ülkü ocakları eski genel başkanı atila kaya, 24 haziran seçimlerine ilişkin şok bir açıklama yaparak ‘’akp’ye ve onun cumhurbaşkanı adayı erdoğan’a oy vermeyin. ben öyle yapacağım’’ dedi.
    --- spoiler ---

eleman bayağı ağır şeyler söylemiş yazılı açıklamasında. sanırım bu cumhur ittifakı falan yalan olacak son düzlüğe girerken.
  • mhp’de parti içi demokrasinin çalıştığını gösteren açıklamalardır.
  • yeniden aday olmayacak, daha doğrusu kulağına yeniden aday yapılmayacağı bilgisi gelen kişi söylemi.
    işte bunlar hep menfaatin kesilmesi meselesi.
  • herkes stepne olmaktan hoşlanacak diye bir şey yok.
  • mhpliler zaten milliyetciligi ayaklar altina alan bir kisiye oy vermez. mhpnin basindaki devlet bahceli koltuk sevdasi icin erdogani destekleyebilir ama tabani, secmeni erdogani desteklemez. ne olacak simdi erdogan kazanirsa? akp mhp toplanip sinirda teroristlerle beraber megri megri mi soyleyecek?
  • kendisi aynı zamanda referandum sürecinde de hayır oyu kullanıp ülkücülere de oylarını bu yönde kullanmaları konusunda çağrısıyla da hatırlanmaktadır. gelecek dönem mhp'den aday olmayacaktır.
  • ülkücüler adına olumlu ve yerinde bir açıklamadır, milliyetçilerin ince ya da akşener tercihi yapmasına bu açıklama katkı sağlar; lakin açıklama yapmak için biraz geç kalınmıştır...

sayın vekile sormak istediğim soru şu; tekrar milletvekili adayı olmamışsınız, güzel. peki, bu açıklamayı neden daha önce yapmadınız? vekilken, partinizin meclisteki bir neferi iken bahçeli'nin tavırları ortada değil miydi? yani asıl olay, partinizin milletvekili iken böyle bir başkaldırıyı ve isyanı ateşlemek değil midir?

zaten aday değilsiniz, yani oy da istemeyeceksiniz kimseden, bu açıklama biraz geç olmamış mı?

gelen pek çok mesaj üzerine edit; arkadaşlar, lütfen sorumu iyi anlayın. daha önce "hayır" için açıklama yapmış olması, sorduğum sorunun eksenini değiştirmiyor. neden mhp'de siyasete devam etti? ya da neden yönetimi değiştirmek için muhalif ülkücüler ile harekete geçilmedi? veya neden iyi parti'ye bir geçiş yaşanmadı? yani hem muhalif olup, hem de bahçeli'nin bir vekili olarak o sıralarda oturmak size de tuhaf gelmiyor mu? kendisini itham etmiyorum, sadece gerçek ülkücülerin bu süreçte çok pasif kaldıklarını düşünüyorum ve bunun sebeplerini sorguluyorum...
  • mhp mi kaldı allasen. hepimiz iyi partiye geçtik çoktan, kendisine de bunu tavsiye ederim.
  • adaylık başvurusunda bulunmayarak son yıllardaki gelişmelerden rahatsız olduğunu göstermişti atila kaya. emin olun ki bahçeli ve pohpohlayıcısı üç beş kişiden başka hiçbir mhp'li akp yancısı olmaktan memnun değil. bazıları bunu açık açık dile getirip safını belli ediyor, bazıları -maalesef- siyasi ikbal uğruna tüm olanları sineye çekiyor.
    pek çok mhp'li, atila kaya'nın dediği gibi yapacak seçimlerde.