şükela:  tümü | bugün soru sor
  • halen anlamadigim meseledir.

sevgili sozluk yazarlari aydinlatirsa sevinirim.
  • mhp'ye oy veren gerçek bir mhpli kaldığını sanmıyorum.
    olsa olsa bir kaç tane numuneliktir.
    bugün mhp'ye oy verenler olsa olsa bu şekilde akp'ye ders vereceğini sanan saftirik akp'lilerdir.

"poşetler 25 kuruş olmuş, o halde oyumu mehape'ye vereyim de iktidara gözdağı vereyim" şeklinde düşünür bu saftrikler. mhp'nin akp'nin ibrikçisi olduğunu bilmeyen mi var? ha ali veli, ha veli ali.
  • mhp'liler mhp 'ye oy vermedi ki. 50 lik tayfanın küskünleri mhp li oldu çıktı. o küskünler şimdi bakıp "lan bu akp'nin aynısı imiş" deyince , mhp layığı olan %2-3 bandına düşecektir.
  • mhp'li olmaları. bir insan kendi ideolojisini siyasi parti üzerinden bayraklaştırıyorsa o partinin neredeyse tüm politik tutumlarını onaylar. bir chp'li veya akp'li için de durum pek değişmez. bir insan kendini ben türkçüyüm/turancıyım, ulusalcıyım veya islamcıyım diye tanımlıyorsa ( burada yazamadığım, en az 50 yıldır çeşitli şekillerde siyasi tavır koyan ideolojileri de ekleyin ) o zaman siyasi parti tercihleri eleştirilebilir. yoksa kendini "ben mhp'liyim" diye tanıtan birine neden mhp'ye oy vermiyorsun sorusunu soramayız.
  • çünkü mhp’ye oy veren kişiler türklük kelimesini koruduğunu zannediyor!
    ayrıca isim hakkı mhp’de. iyi parti’ye milliyetçi gözüyle bakılmıyor ki. sadece bahçeli’den sıtkı sıyrılanlar oy veriyor.

ayrıca, kısaltmalardan sonra gelen ekler açılıma göre değil kısaltmaya göre yazılırlar. mhp’e değil, mhp’ye göre olmalı.
  • ııhm, mhp'li olduklarından dolayı olabilir mi?