şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anlamayam embesiller için karakter sınırına takılmamış hali, mhp kocaeli il başkanı aydın ünlü'nün ' iyi partililerin pkkdan farkı yok' demesi, olan başlık.
  mhp il başkanı tarafından gerçekleştirilen densiz ahlaksız bir eylem murat ide hakkıyla cevabını vermiş:
  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…isti-46557yy.htm
  "...
  söz ağızdan çıktıktan sonra insan sözün esiri derler.. sormak isterim;

  -pkk ile masaya oturanlara 'hayır' dediğim için, partinizin televizyonundaki işinden atılan ben bi nevi pkk'lıyım, o masada pkk'nın boşalttığı koltuğa oturup, yeni müttefik olan siz 'vatan evladı' öyle mi?

  -habur rezaletine imza atıp, çadır mahkemeleri kurup, türk'ün bayrağını, mustafa kemal'in fotoğraflarını indirenlerle kol kola, koyun koyuna türküler söyleyenlerle müttefik olan siz, doğru insanlarsınız, bütün bu rezalete, dün olduğu gibi bugün de 'hayır' diyen ben bi nevi pkk'lıyım öyle mi?

  -memleketin teröristi bitmez.. al sana bir başka terör örgütü, fetö.. daha örgüt bile değilken onların gözünde, 20 yılı aşkın süredir bu örgütle mücadele eden ben, bi nevi terörist, fetö'nün boşalttığı koltuğa oturan siz, muteber insanlar öyle mi?

  -ilk günden beri, ülkemizin başına çorap ören bop'a direnen, ve hâlâ da direnen ben bi nevi terörist, bop'un eş başkanıyla ittifak kuran siz, millî öyle mi?

  -azerbaycan bayrağı çöpe atıldığında, avazım çıktığı kadar isyan eden ben bi nevi terörist, o bayrağımızı çöpe attıranla kol kola girip, üstüne bir de bana 'vatan' cakası satan siz vatansever öyle mi?

  -cumhuriyete, mustafa kemal'e, kurucu iradeye sadakatten bir adım şaşmayan, tüm bu değerlere laf edenleri her daim elinin tersiyle iten ben bi nevi terörist, siyasi hayatı, gözünüzün içine baka baka bu değerlere küfretmekle geçmiş olanlarla müttefik olan siz, cumhuriyetçi öyle mi?

  -siz de dün benimle aynı doğruları söylüyordunuz.. fark şu ki, ben hâlâ aynı doğruların peşindeyim, siz ise o doğruların düşmanının.. demem o ki başkan, size, bize, bozkurt'a "efseli safilin" diyene 'hayır' diyen ben bi nevi terörist, o saygısızlığı yapanla ittifak kuran siz ilkeli ve doğru öyle mi?

  -bir türk milliyetçisi olmakla övünen ben bi nevi terörist, türk milliyetçiliği'ni ayaklar altına alanla ittifak kurabilen siz, türk milliyetçisi öyle mi?

  ***

  işin özeti başkan, yukarıda saydıklarımda tek kelime hakaret yok.. hepsi durum tespiti..

  pkk'nın boşalttığı koltuğa oturmadık..

  habur rezaletini, bayrağımıza uzanan elleri unutup, ettiğimiz sözleri yalayıp yutmadık..

  fetö'nün boşalttığı koltuğa oturmayı zul saydık..

  bop eş başkanıyla yan yana durabilme ihtimalini bile hakaret saydık..

  cumhuriyete ve kurucularına 'iki ayyaş' diyen ile dil birliği etme ihtimalini bile haysiyetimize yediremedik..

  türk'ün töresine laf edenlerle ağız birliği edip, milliyetçilik pozu verebilmeyi aklımızdan bile geçirmedik..

  türk milliyetçiliğini altına alan ayakların önüne kilim gibi serilmeyi, ömrümüze vurulacak kara bir leke saydık..

  ***

  işte bu yüzden bugün yan yana değiliz.. lafla peynir gemisi yürümüyor.. kandırmadığı bir türk milliyetçileri kalmıştı, üzülerek görüyoruz ki, sonunda küçük bir kesim de olsa onu da başardı..

  elbette açılacak ihalelerin önü.. elbette kulağımıza geliyor 'biraz da biz yiyelim'iştihaları.. elbette her dönem revaçtadır "aga gemisini yürüten kaptan" özdeyişi..

  ama başkan, kendi adınıza ne hesap yaparsanız yapın, adınızdan emin olduğunuz kadar emin olun ki, iyi parti'de, ülkesi için bir şeyler yapmaya çalışan bu kardeşinizin adını, o lanet örgütle yan yana anamazsınız..

  illa da anma ihtiyacı duyuyorsanız, bari pkk'nın boşalttığı o 'müttefik' koltuğundan kalkıp da arayın ki, lafınız size gelmesin..

  değilse, benim iddiam değil, tarihin yazacağı bir gerçekle yüzleşirsiniz.. kurumsal adın ne olduğu önemli değil, markanızın ne olduğu önemli değil.. oturduğunuz koltuk ve o koltuğun sicili, sizin de sicilinizdir artık..
  "
 • ne dediğini anlamaya çalışırken yıldızlararası sıçramayı keşfettim kardeş.