şükela:  tümü | bugün
  • yok canım olur mu? bunlar aşırı süper vatanseverlerdir.
  • çoğunu birebir gözlemlemiş biriyim. eksiği var fazlası yok.

edit 1 : arkadaşlar öncelikle şu deyimle başlayayım. çok düzeltme geldi çünkü. ilk olarak "fazlası var eksiği yok yazmıştım" sonrasında bir arkadaş düzeltti. ben de deyimler sözlüğüne falan bakıp doğrusunu bulmaya çalıştım. doğrusu "eksiği var fazlası yok" olacak.

edit 2 : adana büyük şehir belediyesi yolsuzluklarından bahsedeyim birazcık. bazı arkadaşlar bilgi sahibi olmak istemiş onlarla da ilgili bir kaç ekleme yapmak istiyorum;

biliyorsunuz zeydan başkan henüz mazbatasını almadı ve şu durumda valilik yetkilileri ile belediyeye gidip yolsuzlukların açığa çıkmasını istiyor dolayısıyla sorumluluğu almak istemiyor gibi duyumlar alıyorum ki bence haklı.

uzun süredir yapımı devam eden devlet bahçeli köprüsündeki yandaş müteahhitlere yüz binlerce tl peşkeş çekilmiş.

çoğu ülkü ocaklarından belediyedeki bankamatik personellerine ki bunların arasında benim çok da haz etmediğim arkadaşlarım var.

belediye çalışanları aylarca maaş beklerken bankamatik personellerinin gününde maaş alması gibi.

belediye araçlarının ülkü ocakları tarafından keyfi kullanılmasına ve yine çoğu araçları çatalan, menderes tarafına çekip içinde içki içtiklerini de gördük.

başlıktaki arkadaşın belirttiği gibi belediye mazotlarının yandaşlara verildiği ve mazotsuzluktan günlerce hava şartları bahane edilip işe çıkmadığını.

çoğu birimlerde çalışan arkadaşların aylarca maaş ve ikramiyelerini alamadığını birebir biliyorum.

bu ve bunlara benzer bir çok şey eminim yaşanmıştır. bizim gördüğümüz bunlar. gerekenin yapılmasını ve bi an evvel belediyeyi temiz bir şekilde zeydan başkana teslim edilmesini istiyoruz. zaten göreceksiniz adanayı çok güzel günler bekliyor.
  • milliyetçiyiz diye geçinip bunları yapıyorlarsa, 25 yıl istanbul ve ankara'yı elinde tutan islamcı liboşlar neler yapmamıştır.
  • bu üç kağıtları tüm adana halkına afişlerle anlatması lazım .en anlamayacak adama anlatır gibi anlatması lazım
  • adamlar hem calmis hem calismamis
  • işte gerçek din ve millet sevgisi tam olarak bu!
    mhp ve akp için söylüyorum.
    tek gerçek hak yemeyen onlar çünkü.
  • halkın gözünde cumhur ittifakı denen oluşumun sahtekar ittifakı olarak anılmaya başlanmasının başlangıcıdır. daha ankara ve istanbul'daki olaylar da gelecek.
    (bkz: bizi izlemeye devam edin)
  • bu yolsuzluklar ve benzeri olaylar akp ve akp tandanslı tiplerin yönetiminde olan bütün şehirlerde vardır, buna adım gibi eminim. bu şerefsizler şuana kadar bir kuruş çalmamış olsaydı, yönettikleri şehirler şimdiki halinin on katı düzende ve güzellikte olurdu. şimdiki halleri ortada, şehir demeye bin şahit. hele adana aralarında en kötü bırakılmış şehir.

bütün el değiştiren belediye başkanlarının yapması gereken tek bir şey var. yapabilecekleri en ses getirecek şekilde bu hırsızlıkları ifşa etmek.
    devasa afişler, tv reklamları, internet reklamları, otobüs kaplamaları, tam sayfa gazete reklamları, gerekirse kapı kapı dağıtılacak el broşürleri... akla gelebilecek her şekilde bu hırsızların ifşa edilmesi gerekiyor. bu yolda harcanacak tüm para benden yana helal olsun, eminim herkes aynı şekilde helal edecektir. bu hırsızların kendi çocuklarının yüzüne bakamaz hâle gelmesi lazım.

birilerinin "hırsız var !" diye bağırması lazım. umarım o birileri zeydan karalar ve daha niceleri olur. yolunuz açık olsun.
  • istanbul ya da ankara 'da benzer yolsuzluklar açıklandığında o belediyelere (bkz: kayyum) getirirler.