şükela:  tümü | bugün
 • chp sözcüsü selin sayek böke'nin, devlet bahçeli'nin durup dururken ortaya attığı başkanlık sistemiyle ilgili sözlerine tepki olarak kullandığı ifade.

  --- spoiler ---

  dün aym'nin kararı, ve sarayın yedek lastiği tarafından başlatılan başkanlık tartışması faşist düzenin tahkimi için atılan adımdır.
  --- spoiler ---

  video
 • kendi genel başkanının açıklamasını bilmeyen parti grup sözcüsünün hezeyanı.
 • niye yedek olsun ki... bildiğin 4 tekerlekten biri. her zaman üstünde akp ve o sayede durmadan yol alıp duruyor...
 • bence yanlış önerme. mevcut hükümet yapısını dikkate alınca yedek lastiği değil, öz be öz tekerleğidir. artırıyorum 4 tekerleği birdendir, gaz pedalıdır üstelik.

  neden mi?

  mevcut milletvekili sayısı ile akp başkanlık gibi, anayasa değişikliği gibi stratejik öneme sahip konularda tekerleksiz bir araba gibidir. işte orada devreye bahçeli girer ve araba dört nala, patinaj yapa yapa, gürültülü bir şekilde gitmeye başlar.

  o değil de yazık bize be.
 • kendi genel baskaninin aciklamasini destekleyen bir tek cumle gecmeyen konusmayi yapmis kisinin sozleri. baskanlik sistemi bir sunulsun, degerlendiririz tarzinda bir yorum gorulmuyor. burada nasil bir destekler mesaj var? genel baskanini desteklemek yerine, haziran secimlerinden sonra basbakanlik teklif ettikleri parti baskanina giydirmekle mesgul olmuslar

  düzeltme: bu entry, 'genel başkanının açıklamasını bilen ve destekleyen bir konuşma gerçekleştirmiş grup sözcüsünün sözü, aha bu da linki' minvalinde yazılan bir entrye ithafen yazılmıştı. okuduğunu idrak ettikten sonra silmiş olmalı ki, şu an başlıkta görünmüyor.
 • devlet bahçeli denen şahsı bir kez daha tebrik etmek istediğim yakıştırma. koca partiyi ne hallere düşürdü.
 • 2001 yılında erken seçim kararı aldığında da aynı böyle bir durum vardı. devlet bahçeli'nin birileri tarafından şantajla tehdit altında tutulduğu ve her istenileni yaptığı tezi güçlenmiş oluyor böylece. nitekim akp nin mhp kongresine müdahele etmesi de aynı durumu doğrular niteliktedir.