şükela:  tümü | bugün
  • mhp'ye a'dan z'ye karşı biri olarak istemediğim bir olay. herkes temsil edilsin kardeşim, adam gibi adil bir temsil olsun. boşu boşuna geriliyoruz baraj baraj diye.
  • 10 ağustos'ta chp tabanındaki gerizekalıların inat olsun diye selo'ya oy vermeleri sonucu ortaya çıkan yanılsama.
  • akp'nin davul - zurnayla kutlayacağı bir gelişme olur.
  • -bir seçim önceki proje idi ama tutmadı güzel kardeşim o kasetler o çabalar ona idi. % 16 net oyu vardır.
  • akp ve hdp'lilerin ortak isteği. ama gerçekleşmeyecek. artık gizli kamera falan koyacak cemaatiniz de kalmadı. yeni yollar arayın bence. mesela anayasa mahkemesini ele geçirip mhp'yi kapattırabilirsiniz. kim engelleyebilir ki?
  • akp iktidarında gerçekleşmesi imkansız bir senaryodur. benim bildiğim akp gerekirse alana inip mhp propagandası bile yapar ama yine de böyle lokum gibi muhalefeti kimseye harcatmaz. 30 vekille kendilerine kök söktüren hdp ile uğraşmaktansa, hiç sorun çıkartmadan oturan 50 vekillik mhp candır.
  • birisi bana hdp'nin 30 vekilinin kahramanca(!) mücadelesini anlatırsa sevinirim gerçekten.

tanım: kürtçülerin ıslak rüyalarının bir yanılsaması.
  • mantıksız.

chp'nin açılıp saçılmasından memnun olmayan bütün ulusalcılar oylarını nereye verecek? mhp'nin oyu artar, chp'ninki azalır. akp bdp'de değişme olmaz.
  • gerçekleşmeyecek durum.geçen yerel seçimler genel seçim olsaydı mhp 91 m.vekili çıkaracaktı.2011 genel seçimlerinde barajı geçemesin diye tezgahlanan kasetlere rağmen 53 vekil çıkarabilmişti.aradan geçen 3 yılda mhp oylarını 5 milyondan 7.5 milyona çıkardığını görüyoruz.davutoğlu'nun pasif siyasetini göz önünde bulundurursak daha önce akp'ye giden milliyetçi-muhafazakar oylar mhp'ye gidebilir.ben mhp'nin 2015 seçimlerinde 90-100 arası vekil çıkartacağını düşünüyorum.