şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır süregelen ve sonunda partinin eriyip gitmesine neden olan durumdur. lisedeki bazı çocukları hatırlıyorum, hormonların verdiği gazla, yok kurt, yok ülkücü bıyığı, yok ülkü ocağı gibi cart curt ergen gazlayan sembollerin peşine düşen, ergenlik sonrası "ya bunlar çok da şey değilmiş" diyen çocukları.

  hani ergenlik öncesi hepsi grubunu seven, arda turan'ı yakışıklı bulan, justin bieber için havalimanında ağlayan ergenlerin yaptığı gibi gelip geçici bir hevesin partisi konumuna gelmiştir.

  nereden nereye.
 • zamanımızda bu vasfını bile yitirirerek bir tabela partisine dönüşmektedir
 • mhp'yi savunan birçok genç yaş sınırına takıldığından oy veremiyor bile
 • mhp'nin tabanı siyasetten bir haberdir. tabanındaki çoğu genç ne konuştuğu dilin kurallarını ne de yaşadığı toprağın geçmişini bilir.

  içinde bulunduğu kültürden bir haberdir. teoride kalan sloganları vardır.

  birey psikolojisinden çıkıp kitle psikolojisine yönelir. üniversiteli olanlar reisçilik oynar ve kendini solcu atfedenlerle fiziksel temas kurar.

  arkasındaki kemikleşmiş gücü siyaset, ekonomi, uluslararası ilişkilerde yükselmek için değil bir kaç yağlı saçlı solcu ergenleri dövmek için kullanır.

  işin özü türk milliyetçiliği; tarihini, kültürünü iyi bilen, iletişim kurduğu dili iyi kullanan, partizancı olmayan, devlet millet ve yurt sevgisi yüksek olan kişilerdir. böyle insanlar mutlaka mhp'nin içinde de yer alıyordur. aşağıdaki sözler onlar için gelsin.

  alfa kurt sürüye katılmaz.

  zamanı tanrı yaşar insanlar ölmek için vardır.

  tengri biz menen !