şükela:  tümü | bugün soru sor
  • oldu olacak mhp'nin komple kendisini çekmesini bekleyeceğim hareket. sonuçta cumhur ittifakı beka sorunu memet bahçeli ön arka gir çık.
  • ortamlarda "devlet" bekasi dersin kim bilecek.
  • ortamlarda 'siyaset' yapıyoruz dersin kim bilecek.
  • (bkz: ne çektin be)
  • guya milliyetci butunlukcu mhp’nin bolgesel takildiginin delili olan gelisme.

tabi 31 mart’ta mhp’ye oy verecek olanlarda bunu anlayacak kapasite var mi bilinmez!?

mersin-adana-osmaniye bana yeter kafasinda sanirim parti.

umarim referandumda %65 hayir demis mersin ile %58 hayir demis adana’da akp-mhp ittifaki kaybeder de kala kala osmaniye’ye kalirlar.

partiye gel aliminyum.
  • topluma erzurum hep mhp'nin kalesi diye lanse edilmeye çalışırlarsa da bu koca bir yalandır. tırnak içinde söylüyorum chp'nin bile erzurum'da belediyesi varken mhp'nin yoktur. erzurum belediyelerinin çoğunluğu akp'deyken kalanı bdp'nin elindedir. hümanizmin ne demek olduğunu birebir görmek istiyorsanız bdp'ye oy veren erzurumlu insanlarla sohbet edin. öyle çomarlara falan benzemezler bunlar. sana hak hukuk adalet nedir anlatıversinler. ayrıca erzurum kürtleri kültürlerine dillerine kimliklerine sıkı sıkıya sarılmalarıyla meşhurdur. ortayolcu takılmazlar.

dolayısıyla mhp'nin erzurum'daki adaylarını çekmesi zahirde bir fark oluşturmaz. zaten akp'de olan yine akp'de kalacaktır. bdpliler de yine kendi partilerine oy verecektir. mhp, akp'ye jest yapıyor desek o da değil. akpliler erzurum'daki geçmiş seçim sonuçlarını bilmiyor mu?
    böyle yaparak bahçeli ne yapmak, nereye varmak istemektedir inanın ben de bilmiyorum.