şükela:  tümü | bugün
  • 14 mayıs 2011 tarihli bir haber. recep tayyip erdoğan söylemiş.

"başbakan erdoğan, şunları söyledi: “mhp’nin bir defa hocaefendi’ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. çok çirkin bir şey. hocaefendi işi gücü bırakmış da bahçeli ile mi uğraşacak? bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. çok çirkin, çok ayıp. ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum. burada bahçeli’nin kendisini çek etmesi, kendiyle uğraşması lazım. ben inanıyorum ki aklıselim sahibi ülkücü kardeşlerim de bunun bu yaptıklarından ciddi manada rahatsızlar. böyle bir yaklaşım olmaz. ihanet derecesinde.”

http://www.radikal.com.tr/…aldirisi-ihanet-1049255/
  • "hoca efendi demedim, hoca elendi dedim. eledik biz onu..." diye dönülebilecek bir olaydır.

bu kıyağımı da unutma :(
  • mhp'nin yöneticilerinden birisi oldugunuzu hayal edin. bir terörist grup devletin imkanlarini kullanarak evinize giriyor, kameralar yerlestiriyor ve cikiyor. özel yasaminizi kayit ediyor ve bu kayitlarla size santaj yapiyor. santaja boyun egmediginiz icin kayitlari internete koyuyor...

bu durum basli basina zor, fakat sonrasi daha da zor: özel hayatinizi korumakla yükümlü olan devlete durumu anlatiyorsunuz, "fetö adli terörist grup yapti" diyorsunuz. bunun hesabini sormasi gereken devletin basi recep tayyip erdogan ne diyor:

mhp'nin hocaefendi'ye saldırısı ihanet derecesindedir, cirkin, ayip, ahlaki degil, kiniyorum". kumpasci teröristleri degil magduru sucluyor. bu teröristi öyle ulvi bir yere makama koymus ki:
    "onun bulunduğu makam böyle bir şeye müsaade etmez, onun meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez" demistir.

üstelik özel hayatiniz ile ilgili durumu secim meydanlarinda kullaniyor, "bunlar özel değil genel genel" diyor.

gariban adami kandirmislar diyorsunuz, aliyor eline mikrofonu ve diyor ki;
    siyasi hayatımda ne aldanan oldum ne aldatan oldum!

söyleyeceklerim bukadar