şükela:  tümü | bugün
  • "eh, sıkar biraz" diye ünlediğimiz olay!

(bkz: 17 ocak 2008 yargitay basin bildirisi)

(bkz: akp nin kapatilmasi)
  • daha önce darbeci generaller tarafından gerçekleştirilmiş olay.

(bkz: 12 eylül)

genel bir bilgi: http://216.239.59.104/…sı&hl=tr&ct=clnk&cd=10&gl=tr
  • mhp' in kapatılması demokrasi açısından paradoksal bir durumdur. anti demokratik hatta en kallavsinden faşist bir partinin kapatılması demokrasi açısından hayırlı olacakken, söz söylemek isteyen bir partinin kapatılması anti demokratik bir eylemdir.
  • olumsuz bir olaydır. nasıl olsa hemen ardından farklı bir isimle yeni bir parti açılacakken kapatarak demokrasiye zarar vermek doğru ve akıllıca bir hareket olmayacaktır. bunun yerine sorunlarımızı demokrasi içinde halletmeyi denemeliyiz.
  • eğer devlet bahçeli ve yanındaki zevatın emekliye ayrılmasına yol açacaksa mhp camiasında gülen yüzlerle karşılanacak olaydır

eninde sonunda yerine bir parti kurulacaktır ve başına geçecek hernangi bir liderin ülkücü tabandaki desteği, hitabeti, heyecanı, tutarlılığı ve karizması en kötü ihtimalde bile şu andakinden iyi olacaktır, hele ki meydanlara hitab edip coşturabilen kadrolar gelirse uçuşa da geçebilir ama hayal tabi, sistem mhp'nin mevcut kadrolarına esas oğlana yalancıktan rakipmiş gibi görünen ezik yardımcı oyuncu rolünü vermiş, onlar da paşa paşa bu rolü oynuyor, taban da hala "devletin başına devlet gelecek", "60. hükümet vs." gibi sloganlara inanıp bir gün iktidar olacağını sanıyor
  • kapatılması değil de kapanması olsa tam olacak durum.
    meral akşener'in memleketi, anadolu insanını temsil edebilecek bir duruşunun olduğunu söylemek mümkün. anadolu insanı dediğin zaman sadece türk değil; kendi halinde yaşayan ve şövenist olmayan bir sürü diğer vatandaşı da içerisinde düşünmek lazım. kürdü, çerkezi, lazı vs. vs...
    milliyetçihareket partisi dediğin zaman ister istemez insanın ırkçı damarını azıcık bile olsa gıdıklıyor.
    kişi türk ise, ben türküm dürtüsü; kürt ise, ben kürdüm ne işim olur şeklinde bir ön yargı ortaya gayet çıkabilir.
    dolayısıyla akpnin bundan 15 sene önce milleti kucakladığı ve oyları domine edebildiği gibi; mhp nin -başına kim gelirse gelsin- bunu başarabileceğine inanmıyorum.
    bu yüzden eğer ki akpye iyi bir alternatif isteniyorsa mhpnin partiyi dağıtıp; ekibin çoğunu toplayıp yeni bir parti kurması gerekmektedir.
  • olması gereken.
    mal sahibinin tercihi.

bu yönetim ile akp'nin yedek tekerleği olmaktan öteye gidemediği ortada.
    kendi muhalifi ile bile yekten hesaplaşmaktan uzak. kongre kaçkını.
    ha! akp iyi ise, yine kapatın gidin akp'ye o zaman.
    milletin kafası da bulanmasın.

kasketli tespihli fotoğrafı da modern sanatlar müzesine bağışlayın.
    haydi ilerleyin.. tıkamayın siyaseti.