şükela:  tümü | bugün soru sor
 • afrin operasyonu ile gerçekleşen hadise. artan oylar akp'nin değilmiş, mhp'ninmiş.

  kurt siyasetçi bahçeli, akp'ye yanaşıp onların oyunu tırtıklamaya başlamış olabilir...

  diğer açıklamalar:
  (bkz: chp'nin iyi parti'ye oy kaybettiğini görmedim)
 • (bkz: mesela yani)
 • oy oranı değil bir günde gelen şehit sayısıdır o.
 • sebebinin eski ülkücü (olduğunu iddia eden) döneklerin; mhp'nin muhalif çizgiden (kendi seçmeni ve ülkücü tabanın oy verme sebebi) sapıp akepeye yamanmasıyla (bkz: koltuk sevdası) tekrar mhp'ye oy vermeyi düşünmeleridir.

  ülkücüler yapılan bu dönekliği unutmayacağı için mhp'nin zamanında akepeye kaybettiği düşük miktar oy oranını geri alması durumudur ama zinhar barajı geçmelerine yardımı olmayacaktır. tabi ak kankaları tarafından baraj düşürülmezse ;)
 • tartışma konusu olmaktan çıkmış olması beklenen iddia.
  gerekirse müttefik oylarla barajı aşması sağlanacaktır.
  önemli olan yüzde 50 barajını kimin aşacağıdır.
 • linke bir tıkladım . ommmaaağn tanrıığmm. büyük harflerle yazılmış şekilde , akp'nin oyu %40'ın altına düşebilir diye bir başlığımsı birşey çıktı . web sayfasına baktım , cumhuriyet .
  hevesiniz biraz kırılacak ama , biz ak parti gençlik kolları olarak hergün hayvan gibi seçim çalışması , sosyal aktiviteler düzenliyoruz . hedefte belli . bursa'nın kalesi olan nilüfer'i ak partili yapmak . hayal gücü falanda değil , kasım seçimlerinde fark %2'ydi .

  açıkça birşey ifade etmek istiyorum , chp'nin son kurultayından sonra arkadaş çevremin fikirlerini öğrenmeden önce ekşiye bakayım dedim , bakmaz olaydım ki bütün chp'ye oy vermiş insanlar nefret dolu biçimde lanet ediyordu . birdaha oy moy yok diyordu ki haklılar sonuna kadar . %5-%7 arası chp'den iyi partiye oy kayacak . mhp'sini akp'sini bilemem ama sayın cumhuriyet , bence sen senin partinden uçup gidecek oyların hesabını yap .
 • birileri bunu akp ile iliskilerinin kommensalizmden mutualizme donustugu konusunda kandirmis yine sanirim ama, dikkat etsin mutializmde "beraberlik sona erdiğinde ortaklar çok büyük zarar gördüğünden, ortakların ilişkisi çok sıkı bir işbirliğine dayanır" sonra bizi niye optuler demesin.