şükela:  tümü | bugün soru sor
 • milliyetçiliği ayaklar altına almış bir ümmetçiye yancı olan, davasını satmış, dokuz ışığa tamamıyla ihanet etmiş döneğin partisine oy verecek olan mhplilerin asıl amacı merak edilmektedir.
  normal şartlarda %2'yi geçmesi bile düşünülemez.
  iyi parti varken bu mhpliler ne yapmak, nereye varmak istemektedirler?
 • hdp'lilerin icinde oldugu koalisyona elinde mumla kosan iyi partili, yillarca mukaddesatina saldiran chp'lilerle kolkola giren saadetli comarlarin nedense bir turlu anlayamadiklaridir.

  e be gozum biliyorsun ki o isler oyle lafla yurumuyor. bugun akp tabaninin ciddi bir kismi milliyetcilikte ulkucu tabana oldukca yakin bir cizgide. oyle bir iki cimbizlama lafla algi kasmayin komik oluyor. hele de kendi icinde oldugunuz koalisyon teror orgutlerinin siyasi koluyla bir olmusken...
 • bu nasıl sebeptir ya asffajkscafja.
  muharrem ince 2. tura kalırsa hdp'nin desteklediği muharrem ince'yi iyi parti de destekleyecek diye oylarını devlet bahçeli mhp'sine ve erdoğan'a vereceklermiş.
  ahahah ha (bkz: beyin bedava) bedava yav.
 • seçim olana kadar oğlunu,kızını,torununu,tombalağını devlet memuru(asker,polis vb.) yapabilmektir...
  (bkz: sözde delikanlı ülkücülerin liyakatsız olması)
 • parti kapanmasın diye herhalde.
 • rantçı, ihaleci, yardakçı ve yancı değilse bir kişi ve mhp'ye oy veriyorsa ortada bir sorun var demektir.

  biz bu partiye iktidar olsun, söz söylesin, yönetime en azından ortak olsun diye oy verdik. oy verme sebebi zaten budur. oy verdiğin kişi ya da partinin yönetimde olmasını istediğin için oy verirsin. sorun burada başlıyor. mhp'nin yönetimde olma isteği yok. bu partiye iktidar ortaklığı teklif edildi, aldığı %10 ile iktidar ortağı olacaktı, altın bir fırsattı, kabul edilmedi. "türkiye'nin iyiliği için koalisyonda olmamamız lazım, akp tek başına olmalı." gibi bir bahanesi varsa bile yönetimin, demek ki senin siyasi parti vasfın ortadan kalkmış. sen zaten daha iyisini yapamayacağına inanmışsın. sen kendine inanmıyorsan, biz niye inanalım? bu partiye oy vermemek için en basit sebep budur. onlarca teoriye gerek yok. mhp, siyasi parti vasfını kaybetmiş bir partidir.

  sizleri iyi parti'ye davet ediyorum canım kandaşlarım. koltukları kapmış dinozorların kuklası olmayın. türklerde zayıf lidere biat edilmez, o lider hemen devrilir, yeni devlet kurulur. 3000 yıllık geleneğimiz sizi izliyor.