şükela:  tümü | bugün
 • ne dusunecekler, akp'yi dusunuyorlardir.
 • 12 13 senede nasıl bir huzur varmış bu ülkede merak ediyorum? ilimde fende geldiğimiz nokta nedir, eskiden avrupa birliği aday adaylığı falan konuşulurdu şimdi nerede onlar? kriterler falan vardı tam da düzeliyordu ülke ne oldu? 12 senedir olanlara bir bakalım mı kısaca, eğitim felaket halde, ifade özgürlüğünden bahsetmeye bile gerek yok, metre kareye düşen ölen genç sayısını bilmek istemezsin, tecavüze uğramış kadınlardan bahsetmek ister misin akpli arkadaşım, yada hemen salıverilen faillerden? bu da mı acıtmadı, o zaman rızası var denilen kız çocuklarını düşün, kadın gülmesin diyen bakanını bildin mi? seni beni zavallı imam hatiplere mahküm bırakırken kendi torununu fransız kolejlerine gönderen bakanını hatırladın mı? o da mı olmadı, bilal'e laf anlatamayan babasının dramı da mı acıtmıyor içini sahi? 12 13 yılda ne oldu, ölen işçilere sahte gaz maskeleri takıldı, hastaneler peş peşe iflasın eşiğinde, sokakta reddedilemez bir erkek egemenliği var, kadınlar devamlı bir yerlerini örtme derdinde, bu da mı olmadı sahi ne oldu? sen bakanının taktığı saatin kaç para olduğunu hatırlıyor musun sevgili akpli arkadaşım, çünkü ben asgari ücreti çok iyi biliyorum. dolar kimin zamanında tavan yaptı benim sevgili akpli arkadaşım? senin istikrardan anladığın tübitakın başına geçen hayvanat bahçesi müdürüyse durum başka ama bana sorarsan ne biliyor musun, senin normal şartlarda asla giremeyeceğin bir işe alınmış olman, sana zavallılığını hatırlatmak için kapına bırakılan iki paket erzak, üstelik senin en temel hakkını sana kendi insiyatifiyle yapılmış gibi sunan zavallı osmanlı hayali, istikrar falan yok, geride kan, açık, sefalet ve merhametsizlik var!
 • şahsım adına konuşacak olursam yine mhp'ye oy vermeyi düşünüyorum. hırsıza, pkk destekçisine oy vereceğime mhp'ye oy veririm.
 • hdp yancılarıyla göt kıllarının kolkola girip salladıkları güruh. mhp ye oy verdim, ne düşündüğümü merak ediyormuşssunuz madem, açıklayayım. anlayacağınızdan değil, nezaketimden dolayı bunu da en baştan belirteyim.
  pkk nın yasal zemindeki temsilcisi, hiçbir surette kendilerine terörist diyemeyen, belediye başkanları, parti örgütleri ve hatta milletvekilleri vasıtasıyla bu örgüte moral, para, lojistik desteği sağlayan hangi parti?

  bu toprağın bağrına onlarca yıldır şehit kanlarının dökülmesinin müsebbibi teröristleri kardeşlik ve barış maskesi altında haburda karşılatan, bu rezalete ses çıkaramayan, tarihte eşi görülmemiş şekilde mahkemeyi ayaklarına kadar götürüp göstermelik yargılamalarla bu teröristleri serbest bırakan, sonrasında teröriste düğününde takı gönderen, telefonla arayan hangi partinin lideri?

  bu basit soruların cevaplarını biliyorsunuz.

  peki, bütün bu rezaletler olurken "teröristle pazarlık yapılmaz, savaşılır ve kökü kazınır" mantığında olan tek parti mhp idi. ben, benim gibiler bunu söylerken tü kaka diyordunuz bize. maalesef haklı çıktık, ki sonradan kandırıldık(!) açıklamaları da bizleri haklı çıkardı.

  şimdilerde haklı çıkmanın üzüntüsünü içimizde hissederek ve buna sebep olanların belalarını bulmaları dualarıyla yaşamımıza devam ediyoruz. şimdi sığ eleştirilerinizi alıp siktirip gidebilirsiniz, en azından biz sizler aksine üzülüyormuş gibi yapmıyoruz, gerçekten üzülüyoruz.

  not: sinirle yazdım, cümle düşüklükleri, noktalama hataları vs olabilir, affola.
 • ananizi dusunuyorlar. daha bugun pkk'ya gida yardimi gotururken yakalanan orospu cocuklariyla ortaklik yapmadiklari icin sukrediyorlar. terorist hdp ile ortakliklar yapmadiklari icin pisman degiller. sezgin tanrikulu gibi pkk destekcisini partilerinde hala tutmadiklari icin pisman degiller. diger teror destekcisi akp'ye giden tugrul'u aninda ihrac ettikleri icin pisman degiller.
  edit:ananelerimizi(geleneklerimizi) yazacakken ananizi yazmisim. gelecek nesiller ayni hataya dusmesin diye ibret olarak birakiyorum orada.
 • savaş istiyorlardı, buyurun size savaş işte. umarım askere gönderecek çocuklarına torpil aramazlar.
 • hala neden mhp'ye oy vermiyorlar?
 • ulan duvar anladi kimi mallar hala anlamadi.

  demedi mi mhp?

  - oslo gorusmelerini, imrali gorusmelerini ve cozum surecini akp ve hdp beraber yurruttu. hukumet kursunlar iste diye.

  dedi. e ne oldu? hicbir sey.

  - demedi mi mhp? chp de destekliyor bu yurutulenleri (cozum sureci, acilim vb.). iki parti ya da uc parti saglam bir hukumet kursun o zaman. cozsunler herseyi. biz muhalefette kalacagiz.

  dedi. e ne oldu? yine hicbir sey.

  - mhp akp ile hukumet kurmayacagini en basta deklere etti. sonrasinda; cozum sureci bitecek, erdogan siyatte dogal sinirlarina cekilecek ve bu durumda belki dusunuruz akp ile hukumet kurmayi dedi.

  bu da olmadi.

  gelmis kimi mallar hala mhp'yi ve mhp secmenini suclu gosterme cabasinda yasanan olaylar ve erken secim karari neticesinde. defolun gidin ulan. ideolijilerini begenirsin ya da begenmezsin ancak adamlari tek sucluymus gibi gosterme caban niye? kendini mi aklamaya calisiyorsun?
 • ne düşünecekler, tayyibist fanatiklerin algı operasyonu entry'lerini okuyup eğlenirken "elime sağlık 1 kasım'da yine aynısını yapacağım" diye düşünüyorlardır.