• kendimden biliyorum. pişmanlık. başka ne olabilir ki?
  • en çok beğenilenlere bakıyorum, 1 kasım öncesi yazılmış hepsi ve terör bitecek, başkanlık sistemi sayemizde gelmeyecek heyoo demiş yüzsüzler. yürekleri varsa gelip yazsınlar, ancak saklanırlar bir köşede.
  • biri diyorki zaten 330 alacaktı!! lan 7 haziranda akp nin işini sandıkta bitirmiştik. bahçeli o zaman herşeye hayır demeseydi.. bugün bunları konuşmuyorduk.. şu an saray diye bir yer yoktu... bir çok hırsız yargılanıyordu. işin komik yanı bahçeli koalisyona evet deseydi bunların tüm pislikleri ortaya dökülseydi, mhp belkide tek sağ parti olacaktı! ama adamlar parti olarak göt kılı olmayı tercih etti.

neyse ki mhp' e oy atanların büyük çoğunluğu bu ihanetin farkında..

edit: bir arkadaş dedi ki .. hdp ile aynı yerde olmayı hakaret kabul ettikleri için bir şekilde hdp nin içinde olduğu koalisyonu kabul etmemeleri normal! evet böyle iyi oldu gerçekten hdp ile aynı yerde olmak yerine bir götün üstünde kıl olmayı tercih ettiler.. mantıklı evet!
  • (bkz: pişmanlık)

benim de dahil olduğum partisinin seçmeninin %80'inin düşüncesine zıt, 6 ay önce bizzat parti başkanı tarafından yapılan açıklamalara zıt bir strateji izleneceğini hayal bile edemezdik.

bugün chp'ye oy verenler imam hatipler konusunda,laiklik konusunda ne düşünüyorsa onlara zıt bir strateji izlendiğinde ne düşüneceklerse biz de onu düşünüyoruz. mantıklı bir açıklama bekliyoruz, alamıyoruz. açıklama olmayınca kendimizce sebebini düşünüyoruz, anlam veremiyoruz.

sayın bahçeli'nin tabiri ile olası bir referandumda kendi adıma bir oyum var o da ''hayır'' diyorum ve bu ülkenin sağ duyulu tüm insanlarından özür diliyorum.

edit:
    (bkz: atilla kaya)
    (bkz: ümit özdağ)
    (bkz: sinan ogan)
    (bkz: meral akşener)
  • babam ülkücüdür, hatta lakabı bile türkeşti bir aralar.

bugün konuştuk, "seninki tayyibi başkan yaptıracak" dedim

"63 yaşındayım, 16 yaşından beri ülkücüyüm, yeri geldi bu dava uğruna amcanla kavga ettim, yeri geldi işkence gördüm, sürgün yedim, parasız kaldım, daha böyle utanmamıştım, üstelik vatanı savunanlar zamanında solcu, bölücü dediklerimiz. affedin oğlum, görememişim, utancımdan dışarı çıkamıyorum" dedi.

babam dürüst ve ideolijisi ne olursa olsun vatansever bir adamdır. bundan sonraki seçimlerde oyunu yıllarca kavga ettiği altı oka basacak, partisinin başındakini eminim her ortamda söverek eleştirecek.

dün mhp'li olup bugün oyunu altı okun işaret edeceği yere atacak altı okka taşşaklı binlerce insan var bu memlekette. bu bir hayra vesile olacak, istiyorum meclisten geçsin bu anayasa ve halka gelsin, benim bu halkın en az yarısından hala umudum var. bu insanlar bir defa bağımsızlığın, cumhuriyetin ve atatürk ışığının tadını aldılar. bahçeli de tayyip de sandıkla kaybolacaklar...

yok öyle enseyi karartmak
    burası hala atatürk cumhuriyeti
  • 12 13 senede nasıl bir huzur varmış bu ülkede merak ediyorum? ilimde fende geldiğimiz nokta nedir, eskiden avrupa birliği aday adaylığı falan konuşulurdu şimdi nerede onlar? kriterler falan vardı tam da düzeliyordu ülke ne oldu? 12 senedir olanlara bir bakalım mı kısaca, eğitim felaket halde, ifade özgürlüğünden bahsetmeye bile gerek yok, metre kareye düşen ölen genç sayısını bilmek istemezsin, tecavüze uğramış kadınlardan bahsetmek ister misin akpli arkadaşım, yada hemen salıverilen faillerden? bu da mı acıtmadı, o zaman rızası var denilen kız çocuklarını düşün, kadın gülmesin diyen bakanını bildin mi? seni beni zavallı imam hatiplere mahküm bırakırken kendi torununu fransız kolejlerine gönderen bakanını hatırladın mı? o da mı olmadı, bilal'e laf anlatamayan babasının dramı da mı acıtmıyor içini sahi? 12 13 yılda ne oldu, ölen işçilere sahte gaz maskeleri takıldı, hastaneler peş peşe iflasın eşiğinde, sokakta reddedilemez bir erkek egemenliği var, kadınlar devamlı bir yerlerini örtme derdinde, bu da mı olmadı sahi ne oldu? sen bakanının taktığı saatin kaç para olduğunu hatırlıyor musun sevgili akpli arkadaşım, çünkü ben asgari ücreti çok iyi biliyorum. dolar kimin zamanında tavan yaptı benim sevgili akpli arkadaşım? senin istikrardan anladığın tübitakın başına geçen hayvanat bahçesi müdürüyse durum başka ama bana sorarsan ne biliyor musun, senin normal şartlarda asla giremeyeceğin bir işe alınmış olman, sana zavallılığını hatırlatmak için kapına bırakılan iki paket erzak, üstelik senin en temel hakkını sana kendi insiyatifiyle yapılmış gibi sunan zavallı osmanlı hayali, istikrar falan yok, geride kan, açık, sefalet ve merhametsizlik var!
  • dusunebiliyorlar mi onlar, olabiliyor mu oyle bisey? keske olsa cunku
  • öncelikle hakaret edilmemesi gereken kişilerdir. bir insanı kışkırtarak zorla partizan yapmanın manası yok. oy verdiği partinin bir uydu parti olacağını, artık ellerindeki tek koz olan seçim oylarının hiç bir şey ifade etmeyeceğini sanırım kendileride anlamıştır.
  • pişman olmuşlardır. bir sonraki seçimlerde akp'ye oy verip bu pişmanlığı gidereceklerdir.

(bkz: türk sağı)
  • sayenizde bir şey düşünemiyorlar bence. ne bu hakaret? ne gerizekalılıkları kalmış , ne korkaklıkları, ne katili meclise sokmaları.

kardeşim bir siyasi partiye parti programlarına, vaadlerine, konuşmalarına göre oy verilir. adam oyunu verdikten sonra parti lideri kararını değiştirmişse adamın suçu ne ?

ne yapsın adam bana bir çözüm önerisi sun ne yapsın 5.600.000 kişi? bu oy verenler başkanlığı destekler desteklemez konumuz bu değil. ama parti programı, parti deyişleri seçimden sonra değişti.

sen hdp'ye oy verdiğin için ne düşünüyorsun? fethi sekin'in katilleri, beşiktaştaki polislerin katilleri, masum vatandaşların katillerinin liderine ''öcalanın heykelinin dikeceğiz'' diyen adama oy verdiğin için ne düşünüyorsun pek sevgili ileri görüşlü siyaset uzmanı? tatlı su solculuğunun alemi yok.

mhp'ye oy verip şu an pişman olan vatandaşlar suçlu falan değildir. suçlu gibi davranmayın.
hesabın var mı? giriş yap