şükela:  tümü | bugün
  • bilindiği üzere mhp; meral akşener, koray aydın ve ümit özdağ önderliğindeki bir grupla ikiye bölündü ve iyi parti adı altında mhp'ye alternatif bir parti kurularak mhp'nin siyaset sahnesinden silinebileceği düşünüldü ve hatta seçim öncesi anketlerde mhp hep barajın altında gösterildi.

    iyi parti, mhp'nin özellikle 15 temmuz sonrasında var gücüyle tayyip erdoğan'ın arkasında durmasına karşı muhalif olan mhp'liler tarafından desteklendi ve hatta ömrünü erdoğan düşmanlığına adamış sol cenahın bile sempatisini kazandı.

    oysaki sırf erdoğan karşıtlığı ile mhp'den ayrı bir yapılanma olduğu düşünülen iyi parti, aslında tamamen mhp'lilerle aynı kültürden ve zihniyetten yetişen insanların oluşturduğu bir siyasi oluşumdu. bunu gormek için iyi parti listelerinden meclise giren vekillerin kimler olduğuna bakmak yeterlidir. iyi parti milletvekillerinin neredeyse tamamı eski mhp'li vekillerdir ve eski vekil olmayanları da mhp kökenli siyasetçilerdir.

    ve iyi parti seçimde %10 oy almıştır. yani neredeyse mhp kadar oy almıştır. bu da demek oluyor ki mhp zihniyeti meclise iki kat daha güçlü girmiştir. çünkü fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır.

    mhp'yi bölerek yok edeceğini sananlar, bölerek çoğaltmış ve güçlendirmişlerdir. işte milliyetçi türkiye'ye giden yol da zaten bu yoldur... sağ olsunlar.
  • mini minnacık bir virüsün kendisinden kat be kat kocaman bir bakteriye genetik mateyalini ürettirmesi (replikasyon) olayını aklıma getiriyor.