• oğlum randevu varmış ama doktorlar randevu açmıyormuş. tayyip'i düşürmek için böyle yapıyorlarmış.
  • çünkü doktor yok artik çoğu branşta. maymun gözünü açtı. yok öyle uç kurusa günde yüzlerce hasta bakmak, 5 dk bir muayenede hastayı memnun edememek, hakaretlere uğramak falan! bunları sizler, doktorlar dayagi hakediyor derken, hakettiği emeğin karşılığı ucret için hak arayışına girdiğinde bunlar da amma doymaz ha derken, ülkeden ayrılmayı tercih edenlere hain derken düşünecektiniz yavrucuklar. kamuda deneyimli iyi yetişmiş hekimler artık kitleler halinde istifa edip muayenehaneye özele geçiyor. orada o beğenmediğin aynı doktor seni muayene için 500-1000 tl'den öpsün de görün. ohhhhhhh suyundan da koy.
  • akp'liler hastanelerden nasıl randevu alıyor lan? alamıyorsa neden sağlık sistemi çok eyi diyorlar. alıyorlarsa nasıl alıyorlar? bunların tc numaralarında gizli bir kod filan mı var oğlum? biri ifşa etsin bu sırları artık be.
  • sağlık bezirganlarını sevindiren olay. aynı doktor millete özelde 1000 liraya bakacakmış, bedava sağlık yokmuş bilmem ne. solcu, sosyal demokrat seçmen bir de bunlar, hey yavrum hey. bütün sağlık sistemi özelleşince bunu söyleyenler zil takıp oynayacağız şemsiye de ak partililere veya kendilerinden olmayan görüş sahiplerine girecek sanıyorlar, her şey 200 lira, 1000 liraya muayene olmak değil. biz bunların katbekat fazlasını özel muayenehanelerde çerez parası diye sizin hocalarınıza dağıtıyoruz yıllardır. tıp fakültesi öğrencisinin, pratisyenin, yeni uzman olmuşun havası kime acaba? ayrıca kardeşim sen de terminatör değilsin, etten kemikten yapılma bir insansın, bunun kanseri var, nadir hastalığı var, var oğlu var. böyle bir hastalığın senin veya çocuğunun başına gelip masrafların milyonlar tutmayacağı ne malum? o zaman doktor çevren seni muayene eder ve 200 lira veya 1000 liradan yırtarsın ama devletin sağlık sistemi çökmüşse milyon dolarlık ilacını <caps>nah </caps>alırsın. sorun bakalım hangi özel sağlık sigortası mesela bir faktör 8 ilacını karşılıyormuş? (sağlık sisteminin 200 lira, 1000 liralık muayeneden ibaret sananlar ilk defa duydular bunu da.) bir kanser ilacını karşılıyormuş? çok güvenmeyin o kar amaçlı şirketlere koçlar, tier 3 özel hastanede yılda 5-10 kere muayene hakkı verir sana siktiri çeker, onla da üsye muayeneni olur oh ben götü kurtardım sanırsın ama gerçekler böyle değil. üç beş narsist ve şımarık beyaz türkün ve peşlerine takılan lümpenlerin biz doktor olduk siz ne bok yerseniz yeyin diye yargı dağıta dağıta sistemi yozlaştırıp işlemez hale getirmesi kimsenin çıkarına olmayacak, bunu sadece bugünkü iktidarı destekleyenlerin çekeceği bir dert sanıyorsanız her zaman dediğim gibi ağır cahilsiniz. az önce bahsettiğim nadir hastalıkların ilacını devlet ödemezse, yani daha genel anlamıyla sosyal devlet tamamen çökerse, dolayısıyla hasta sayısı da azalırsa genelde bunları reçete etmekten başka pek bir fonksiyonu olmayan doktorların mesleğine kim neden ihtiyaç duyacak? almanya filan da bütün türkleri bekliyordu zaten gelsin burda doktorluk yapsınlar diye. eğer bu durum ideolojik ve protesto amaçlı değilse (ben öyle olduğunu düşünüyorum ama kanıtım yok) ülkede doktor kıtlığı var demektir, o zaman da kimsenin yeri boş kalmaz koçlar. bugün türkiye'de tıp fakültesine girmek için milyonlar sıra bekliyor. türkiye'den giden veya ideolojik saiklerle iş yavaşlatıp mhrs randevularını kapalı tutan mezunların hiçbiri de eşine zor rastlanır einstein'lar değiller. kendileri böyle iddia etseler de bunun gerçekle uzaktan yakından alakası yok. latince soslu ezber sözel bölüm mezunu aslında birçoğu.
  • giderlerse gitsinler diyen zihniyet yüzündendir.
  • kontrole gitmek için 1 aydır randevu arıyorum gece-gündüz lakin yok. geçen gece yine bakınırken buldum, o gecenin sabahı saat 11deydi randevu, bu sefer de çok yakın tarih olduğu için kendimi hazır hissetmedim ve iptal ettim. yine dün gece bakarken sabahına bir randevu buldum ama yine hazır hissedemedim kendimi, ne zaman hazır hissedip gideceğim acaba merak ediyorum.. bu sefer de hazırım hissediyorum desem randevu bulunmaz, kısır döngü...
  • şehir klinik farketmeksizin randevu bulunamayan bir dönemdeyiz.
  • bunlar iyi günlerimiz maalesef ilerleyen dönemde doktor bile bulamayacağız
  • imkansız olmayandır. doktora iyi para ver, dövme, randevu bulabilirsin. doktor milleti pısırıktır, kolay kanar.
  • alsan ne fark ediyor? bilmem kaç gün önceden alınmış randevulara iki teyzemi götürdüm bugün. git gel 80 km yol yaptım. işyerinden çıktım. sadece maliyeti 240 liraya yakın tuttu. arabadan indikten sonra daha beş dakika geçmeden aradılar, doktor grevdeymiş geri dönüyoruz.
    yahu bu doktorları da anlamıyorum. yap bir ay kesintisiz grev, alabiliyorsan al hakkını, alamıyorsan da ya yeminine sadık kal ya da kendi yolunu çiz. randevular açıklen grev yapıp hastayı mağdur etmek niye? hastanın suçu mu ekonomi?
    sonra vay efendim doktora şiddet.
    neyse..,
hesabın var mı? giriş yap