şükela:  tümü | bugün
  • cin'in apple'i xiaomi'nin global markasi olan mi'nin android tv urunu. google ve nvidia'nin tekelinde olan markete oldukca ucuz, fiyat / performansi tavan yapan bir urun.

dikkat edilmesi gerekilen nokta urunun android mobil isletim sistemi yuklu bir tvbox olmamasi, icinde birebir android tv isletim sisteminin yuklu olmasidir. android tv isletim sisteminin yuklu olmasi "apple tv" vari daha kapali ama tv'ye daha uyumlu bir arayuz sunmakta, ancak android'in ozgur dunyasini bir miktar kismaktadir.

urune sideload yaparak istediginiz android uygulamasini ve oyununu yukleyebilirsiniz ancak official google play uygulamasindaki tv uygulamasi sayisi sinirli. ancak android tv isletim sisteminin guzelligini "google voice" ile sesli komutlarda ve chrome goruntusunu direk tv'ye yansitan chromecast ozelliklerinde goruyorsunuz.

4k hdr destekledigi soyleniyor, 4k destegi goruldu ancak hdr'i henuz kimse gorememis, hala update bekleniyor :)

urun fiyati sadece 69 dolar, aliexpress, gearbest gibi sitelerden alinabilir. ar kumandasi da son derece basarili, her yerden calisiyor ve kumandaya sesli komut gonderebiliyorsunuz.

cihaza netflix, youtube, spotify, varsa ıptv hesabiniz ve en onemlisi kodı kurarak kendinize harika bir "ev eglence sistemi" kuruyorsunuz. almak isteyenler, "android tv nedir kodı nedir" diyenler, "ben de aldim ama sanki etkili kullanamiyorum" diyenler yesillendirebilir, yardimci olurum.