• uygulamada malum saat ekranı teması için çok az seçenek var. bu uygulamayla entegre olan amaztools uygulaması temalar için çok iyi. binlerce seçenek ve çok güzel temalar var. onla beraber çok daha kullanışlı olan uygulama.
  • 2 yıldır kullandığım uygulama tabi yeni adı zepp life olmuştur, bu geçişte veri kaybı yaşandığı söyleyen olmuş ben de bir sorun olmadı.

ayrıca zepp (formerly amazfiti) isimli bu uygulamayı da yine mi band serisi için kullanabilirsiniz.

strava vb bazı uygulamalarda veri aktarımı için zepp life işe yaramıyor, zepp ile bir kez bağlayıp veri akışını başlatıp, sonradan zepp life kullanmaya dönebilirsiniz.
  • bu kadar çok satan bir ürün için yapılmış baya kötü bir uygulama.

en kritik iki eksiği:

1) kalp atış hızı ölçümü apple health ile entegre değil. (entegre olsa nike running gibi koşu/spor uygulamalarını kullanırken kalp ritmi ölçümü özelliklerini de kullanabileceğiz)
    2) smart alarm seçeneği yok. hani şu uykunun hafif olduğu yerde sizi uyandıran alarmlardan. uygu analizi yapıyorsun bunu niye koymuyorsun taosuzlar.
  • şunu fark ettim. uyku falan iyi ölçüyor ama arkadaş ben öğlen uyuyorum bazen. onu hiç yazmiyor. ben belki gece çalışıp gündüz uyuyan biriyim. bunu düşünmemeleri hata olmuş
  • ortalama yürüme ya da koşma hızını koşu bantlarındaki gibi km/sa olarak değil dk/km olarak gösteren uygulama. örneğin 9'35" gibi bir ortalama hız vermektedir.
  • son güncellemesiyle türkçe karakterlerin de gelmesiyle gayet güzel olan uygulama. akıllı saatimdeki türkçe karakter bildirimi sıkıntılıydı, bunu çözmeleri çok iyi olmuş. darısı emojilerin başına.

istatistikleri ve alarmı da gayet kullanışlı, beğenerek kullandığım app.
  • apple health uygulaması ile arasında senkronizasyon yapılamayan uygulama. en azından ben yapamadım. apple watch kullanıyorum ve adımlarımı health uygulamasına eş zamanlı olarak atıyor ancak mi fit uygulaması bu bilgileri okuyamıyor - bunun üzerine yazamıyor.

bununla beraber xiaomi'nin akıllı tartısını aldım, buradan ölçtüğü ağırlığımı apple health uygulamasına yazsın istiyorum ama olmuyor.

sanırım çin - abd çekişmesinin bir sonucu olarak veri paylaşımında apple xiaomi'yi yetkilendirmiyor.
  • telefonun şarjını adeta emiyor. sorunun çözümünü bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
  • redmi note 9 pro ile konumu açmadan bağlanmayan uygulama. telefona bildirim alacağım diye ben sürekli seni açıp bağlandı mı diye check etmek zorunda mıyım? sony cihazımla sorunsuz bağlanıyordum xiaomi neden böyle zorluk çıkarıyor anlamadım. ben hep bununla mı uğraşacağım? yöö. bunun yüzünden mi band 4'ümden soğudum. kendime klasik saat bakmaya başladım bile. geçmişler olsun.
  • uyku evreleri grafiği güzel ama uyku analizindeki önerileri rutin olan uygulama. derin uykunuz az, erken yatın gibi benzer şeyleri öneriyor hep. gece üstünü açma falan diyecek neredeyse. daha ayrıntılı öneriler yapmalı.
hesabın var mı? giriş yap