• xiaomi akıllı kol saatleri için tasarlanan, google play üzerinden ulaşılabilecek telefon aplikasyonu.

spor yapmayı sidik yarıştırma seviyesine çekmiş bir bireyseniz ve yaşam boyu değil de gösteriş için yapıyorsanız siz de uygulama üzerinden arkadaşlarınızı ekleyerek daha çok mutlu olabilirsiniz. stabil çalışan bir yapısı vardır.
  • apple health uygulaması ile arasında senkronizasyon yapılamayan uygulama. en azından ben yapamadım. apple watch kullanıyorum ve adımlarımı health uygulamasına eş zamanlı olarak atıyor ancak mi fit uygulaması bu bilgileri okuyamıyor - bunun üzerine yazamıyor.

bununla beraber xiaomi'nin akıllı tartısını aldım, buradan ölçtüğü ağırlığımı apple health uygulamasına yazsın istiyorum ama olmuyor.

sanırım çin - abd çekişmesinin bir sonucu olarak veri paylaşımında apple xiaomi'yi yetkilendirmiyor.
  • nereden başlayayım bilmiyorum. uygulama öyle acayip ki “türkçe dil desteği”ne gelene kadar zibilyon tane sorunu var. (mi band 3 ve iphone 6s kullanıyorum.)

-saatle uygulama arasındaki senkronizasyon çok geç oluyor.

-uygulama kafasına göre davranış etiketleyip beni 2 kez uyku durumuna almış! (bunu yapabiliyorsa merdiven çıktığımı filan da algılasın ben demeden?!)

-bazen 19:50’de uyuduğumu hesaplayıp(!) 13 saat 27 dakika gibi uçuk saatler uyuduğumu söylüyor.

-sol bileğimde kullandığımda sağ elimle yaptıklarımı, tam tersini yapınca da sol elimle yaptıklarımı sallamıyor. ki saatlerce ayakta kaldığım ve iş yaptığım zamanlarda hiç hareket etmediğimi sanıyor.

-yürüme ve egzersiz saatlerini 3 saat geriden veriyor. yani 5200 adım attı isem ve 20:40 civarı kontrol için bakıyorsam detayları 17:30’a kadar veriyor.

-bluetooth açıksa bilekliğin şarjı maksimum 4 gün gidiyor ki sadece aramalar için bildirim açtım. 20 gün dedikleri sadece “saat” olarak kullanırsak herhalde.

-son güncelleme ile uyku verileri uygulamadan kayboldu. nabız da ölçülmüyor.

-yürüyüş modundaki ingilizce bilgilendirme sesinin telaffuzu felaket. her şey yazıldığı gibi söyleniyor.

bu hatalar için güncelleme gelmesi şart.
  • telefonun şarjını adeta emiyor. sorunun çözümünü bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
  • çin menşeili (bkz: spyware). uykunuzu, konumunuzu çin serverlerinde depolanmasın istiyorsanız bkz
  • redmi note 9 pro ile konumu açmadan bağlanmayan uygulama. telefona bildirim alacağım diye ben sürekli seni açıp bağlandı mı diye check etmek zorunda mıyım? sony cihazımla sorunsuz bağlanıyordum xiaomi neden böyle zorluk çıkarıyor anlamadım. ben hep bununla mı uğraşacağım? yöö. bunun yüzünden mi band 4'ümden soğudum. kendime klasik saat bakmaya başladım bile. geçmişler olsun.
  • sabahtan beri baglanamadigim uygulama. saatimi bir türlü görmüyor.
    play store yorumlarına bakılırsa bir çok kişi aynı hatayı yaşamaktaymis.
  • uyku evreleri grafiği güzel ama uyku analizindeki önerileri rutin olan uygulama. derin uykunuz az, erken yatın gibi benzer şeyleri öneriyor hep. gece üstünü açma falan diyecek neredeyse. daha ayrıntılı öneriler yapmalı.
  • çocuk profili olarak girdimiz verileri değiştirmenin mümkün olmadığı app. çocuğun boyu uzadı ama burada hala 6 ay önceki boy kayıtlı. kendi bilgilerinin tamamını değiştirebilirken, eşimin ya da çocuğumun bilgilerinin değiştirilemez olması aşırı saçma. varsa bir yöntemi yeşillendirin.
  • windows üzerinden mi band verilerine bakıp bakamayacağımızı merak ettiğim uygulama
hesabın var mı? giriş yap