şükela:  tümü | bugün
  • xiaomi’nin ülkemizdeki ilk fiziksel mi shop mağazası, evofone distribütörü aracılığıyla bugün açıldı. dünyada ve ülkemizde f/p olmasıyla tanınan ve kaliteli işler çıkarmasıyla marka algısını yükselten xiaomi evofone yüzünden midir bilinmez ama türkiye'ye tam anlamıyla kazık fiyatlarla girmiş bulundu.

avrupa'da vergiler dahil €500'a satılan telefonu ülkemizde 5400 tl'den insanlara itelemeye çalışmaları hiç hoş değil. mi shop ülkemizde tam anlamıyla bir hayal kırıklığı olmuş.
  • €500 ne kadar ediyor önce onu hesapla :)

edit: euro o kadar dusmus mu lan hahaha
  • hesaplayalım. 500€ 3600tl ediyor. :)
    5400 tl ye satılması saçma. %50 fazla fiyata telefon satılması abartı sanki.
    not : arkadaş yukarıda yazmış. avrupa'da vergiler dahil 500€. yani avrupa'ya giriş fiyatı 500 den ucuz. avrupa'da vergi,bayi karı dahil 500€ ya satılabiliyor.
    herkes yazmış. evet arkadaşlar türkiye'de vergi yüksek biliyoruz. sadece siz bilmiyorsunuz emin olun. bakın aşağıda 3800 4000tl gibi fiyatlara aynı telefonun satıldığı linkler var. onlar da aynı vergiyi veriyor.
    kendi telefonumu da internetten almıştım. büyük firmalara göre 300 400 tl ucuza aldım. hem de 1600tl civarı fiyatı olan bir telefon. yüksek fiyatlarda ithalatçı garantili çok daha ucuza alınabilir. firmanın yüksek kar aldığı gerçek.
  • döviz kurları ve vergilerle aynı zamanda dağıtıcı kârı ile normal olan fiyat.
  • paralel ithalatla getirilenlerin 3800 liraya satıldığı yerde atılan evofone kazığıdır.
    başlığı da evofone'cular istila etmiş, normalmiş fiyat.

anlamayanlar için daha açık yazalım, kaçak getirilen demiyorum, her tür vergisi ve trt bandrolü ödenmiş, ithalatçı garantili ürünlerden bahsediyorum.

ha dersin ki evofone servis açısından sicili temiz bir şirkettir, arızaya gönderilen cihazları apple gibi sorgusuz değiştirecektir, amenna. ama bunun böyle olmadığını ve olmayacağını sanırım hepimiz biliyoruz. o yüzden çok zorlamayın, düpedüz kazıktır bu. bu fiyatlandırma politikasıyla devam etmeye çalışırlarsa dilerim tez zamanda çekilirler pazardan.
  • ötv+vergi+fatura kdv+kar vs derken doğal fiyat. tabi hayatında hiç esnaf olmamış adam ne bilsin bu tarz maliyetleri
  • normal olmayan fiyat
  • ötv,kdv,gelir vergisi, dükkan kirası, personel, web tasarımı, vs.... derken gayet normal ve hatta ucuzdur. adamlar daş mı yesin?
  • normal olmayan fiyat. anlamayanlar için tekrar edelim. ötv, vergi, fatura kdv, kar eklenmiş hali zaten avrupada 500 euro.
    biz de bu aleti avrupadan getirtmiyoruz. çin'den yani anavatanından geliyor.
    orada vergili cartlı curtlu halde 420 dolara satılan ürünü buraya gelip 900 dolar'a satmak adiliktir, şerefsizliktir.

ekleme:
    mıç mıç etmeyen beyinsizler bir de avrupa'da 750 euro, türkiye'de 5000 lira olan samsung galaxy s9'dan nasıl daha pahalıya satıldığını açıklasa iyi olacak.

link:
    s9 media markt fiyatı

çin'de vergili cartlı curtlu mi 8 fiyatı
  • telefon yerine daş kullanacağız bu gidişle, xiaomiye o parayı verene kadar böbreği satıp ayfona gireriz artık napalım.