• bu dizinin esas oglani sonny ferrari ile kalmamis, altina bir de tekne cekerek adeta "alin beni aciga, yillardir escobar ile mucadele kisvesi altinda caktirmadan sahane yer buldum uyusturucu pazarinda" mesaji vermistir. ancak amerakan polisinin suursuz yetkilileri bu durumu akillarina dahi getirememistir.
  • 18 nisan 1986'da kanun namına adıyla trt'de gösterilmeye başlandı bu dizi. 16 kasım 1990'da ise star 1'e geçti. her iki kanalda da hep cuma akşamları yayınlandı. tişört üzerine giyilen kolları kıvrılmış pastel ceketler, çorapsız ayaklardaki mokasenler, beyaz keten pantolonlar, ray-ban wayfarer'lar, bir günlük sakallar hep bu dizi sayesinde modaya dönüştü. michael mann, geç 80'lerin erkek modasını yaratan adam oldu.
    http://www.youtube.com/watch?v=b5c4n7uwvs4
  • süpriz doğum günü partisinde evin tavanında james sony crocket adı yazıyodu ve ben bunu biryerlereyazdım...
    dizi yanılmıyosam trt de perşembe akşamları 20.30 da ekrana gelirdi
    bende aşka gelir diz çöker kendimden geçerdim..
    allahım jeneriği bile insanı mest ederdi bir yanda bayaz ferrari bir yanda sürat tekneleri ama aklımda en çok kalan o unutulmaz jenerik müziğiyle pembe renkteki filamingoların görüntüsüydü havalanır kaçarlardı...
    diziyi efasane kılan büyük yönetmen michael mann elinden çıkmasıdır.. diziye görülmemiş bir estetik ve görsellik katmış ve dönemin olaylarıyla-escobar ve mecidi karteli- yoğurmuş olması onu kült kılmıştır..
    dizideki moda tasarımcısı polislerin giyimini miami ye uygun kılmak istemiş ve spor bir giyim üzerinde karar kılmış -spor ceketler geniş kesim beyaz takımlar içte t shirt ve denildiği gibi çorapsız ayakkabı giyimi- yepyeni bir imaj kazandırmıştır...
    dizide müthiş bir silah kullanımıda gözlerden kaçmaz pompalı bu dizide kendini bulmuş tüm baskınlarda elinde eksik olmaz bunların..
    benim için ayrı hatırası dizide hayatın acımasız oluşuydu ilk defa boşanmış bir aile portresini bu dizde tanıdım sony oğlu ile arabada konuşur çocuk pek ne dediğini anlamaz oyuncak arabasıyla vijuu vuu yaparken o uzaklara bakıp hüzünlenir kararsız bir bıkkınlık içinde dalar giderdi bizde burda off off çekerdik...
    sonra o kaçakçılar ne zengin ve bezgin adamlardı bruce willis bir bölümde topsakallı bir kaçakçıyı oynamıştı tabi bay addison a yakışmamıstı
    yine yayınlansa...
  • miles davis,lee iacocca,bruce willis, julia roberts, barbra streisand, phil collins, lou diamond phillips, laurence fishburne, annette benning, frank zappa, willie nelson, james brown, wesley snipes ve leonard cohen gibi ünlüler misafir sanatçı olarak yer almıştı bu dizide.miles davis bir pezevenki canlandırıyordu.gerçek hayatta da uzun dönem pezevenklik yaptığı için rolünü severek oynadığı söylüyordu rahmetli.
  • klasik 'tatil ortaminda polisiye kli$eleri' nin hepsini barindirirdi.. guzel mekanlar, birbirine tamamen zit ikilinin feci kayna$masi, canavar gibi arabalar, ta$ hatunlar..

ceket ici ti$ort, beyaz pantolon altina corapsiz ayakkabi ile ferrari'den inen karakterin yaninda pahali takim elbiselerinden vazgecmeyen rico superdir, agir abidir.

star 1'in cocuklugumuza vurdugu damgalardan biridir.. sanirim cuma ak$amlari gosteriliyordu.
  • don johnson un beyaz t shirt uzeri ceket imajinin ulkemde yayilmasini saglayan dizi
  • dizi seksenlerde türkiye'de kanun namına adıyla yayınlanmıştı.
  • beyaz ferrari kullanıp marinada yatta yaşayan polis tiplemesi, dizinin başlangıç jeneriğindeki flamingolar ve paten kayan mayolu sarışın kız görüntüleriyle akıllarda yer etmiş bir acayip yapım. don johnsonın ortağında da bir cabrio bmw vardı sanırım.
  • diziden uyarlanan film hakkında yeterince yazı yazılmış. colin farrell gerçekten de en uygun kişidir sonny crockett için. buna itirazımız yok ama don johnson'ın karizmasını yakalayamamıştır. colin farrell yakalayamadıktan sonra kim yakalayacak amk dediğinizi duyar gibiyim. haklısınız fakat işte olay da orda zaten.

gerçi şimdi ki ergenler sonny crockett'i görünce muhtemelen ıyy kıro da derler de saçını diken apaçilere laf etmezler. o da ayrı mevzu.
  • sinematografik acidan keyif veren fakat senaryosu ve kurgusuyla sinifta kalan mann yapimi.

boyle gitmeseydim de bir sey kaybetmezmisim gibi geldi...
hesabın var mı? giriş yap