şükela:  tümü | bugün
  • reklam ve clip piyasasından gelme olup, action filmlerini daha çok tercih eden bi yönetmen... bad boys ile sektöre gidip daha sonra the rock ve armageddon gibi filmlerle dewam etmiştir... slow motion'u çok kullanır, fotoğraflar yakalama meraklısıdır. filmlerinin soundtrack'lerine pek önem werir. yunan değildir.
  • son filmi pearl harbor 25 mayis itibariyle amerikada gosterime giricektir. gene allah allah sesleri yukselicek, herkes gaza gelip ulkeyi kurtarmaya calisicak.
  • bruckheimer'in amcaoğlu...
  • insanın bir planını dahi gördüğünde tanıdığı yeteneksizlikten ziyade gudiklik abidesi yönetmen $ahıs.. bu adamla ilgili o denli garip ve hepsi akla zarar anekdot vardır ki hangi biri anlatılsın bilinemez çoğu kimse tarafından... ama biriyle ba$lamak gerekir. efendim kendisine bir röportajında filmlerini ele$tirmenlerin ve sinemaseverlerin fazla beğenmediği söylenir, bunun sebebi sorulur kendisi de "ben büyük filmlerin altından kalkabiliyorum, öyle aptal filmleri çekemiyorum. sonuçta ben filmimin sinemasal değerinin ölçülmesine değil getirdiği paraya bakarım" diyerek "odun" sıfatını hak etmi$tir. bununla da kalmayıp bir sürü para harcanıyor bu filmlerin parasını ele$tirmenler mi veriyor da konu$uyorlar gibi abikler abiği, gubikleri gubidiği bir açıklama yapmı$ beni benden almı$tır kendileri.. bununla da biter mi?.. son bombasını da verelim. kendisine collin farrel'in ba$rol oynadığı güzide schumaher filmi phone booth için teklif götürülmü$tür. prodüksiyon sorumluları harıl harıl nasıl olur da bu adam sürekli bir telefon kulübesinin içindeyken izleyiciyi sıkmayız diye dü$ünürken ve filmin temel öğesini bu sıkı$mı$lık olu$tururken gelin görün ki michael bay teklifi aldığı ilk andan itibaren $u muhte$em fikri ortaya atar: "bu adamı kulubeden çıkaralım biraz"... alkı$lıyoruz!...
  • kendisi yıllar önce 70'lerin ünlü bir yönetmeninin oğlu olduğunu söylemiş. sonradan bu gizemli babanın john frankenheimer olduğu ortaya çıkmış. ancak frankenheimer, bu zibidinin babası olduğunu reddediyormuş ısrarla.
  • (bkz: bad boys 2)
  • özellikle görüntülerdeki başarısı süper olan insan.
  • hakkaten inanilmaz bir yetenektir, sinemadan anlamiyor olmasi filmlerini izleyip parildayan yetenege sasakalanlari üzen bir gercektir. böyle koreografi, böyle sasirtici ölcüde kuvvetli bir imaj yaratma yetenegi özünü cehaletten alan gereksiz bir özgüven ve hikaye anlatma özürü ile birlesmis, ortaya bir yandan müthis, seyirciyle iletisim kuramama özrü yüzünden garip bir bicimde kisisel, ama kisisel özelligin cehalet ve öküzlük olmasi sebebiyle de kimi zaman katlanilmaz ölcüde kötü filmler ceken bir yönetmen peydahlanmistir.
  • dunku south park'ta hakkinda $oyle bir soz soylemi$tir kyle:

"if cartman can have his own theme park and michael bay can make movies, there is no god"
  • unutulmayacak görkemli yapıtlar ortaya koyduğunu zannettiği için kendi filmlerine taparcasına bakan, oysa bu kendini ciddiye alışın doğurduğu rezalet filmler çeken kişi. atv pazar gecesi sinemasına yakışacak deha yönetmen.