şükela:  tümü | bugün
 • trey burke'den sonra 2013 draftinda oyun kurucu pozisyoununda goze carpmakta . mock draftlarda sacramento ile aniliyor simdilik.
 • 2013 nba draft'ında 11. sıradan philadelphia 76ers'a gitmiş olan syracuse çıkışlı oyuncu.
 • soyadı, yüz hatlarının benzerliği, kafalarının hemen hemen aynı şekilde olması, ikisinin de point guard olması hasebiyle deron williams ile bir arkabalığının olup olmadığını ciddi şekilde merak ettiğim yeni nba oyuncusu.
 • nba'de ilk maçında bu gece miami karşısında çılgın atmakta kendisi. ilkyarıdan 11 sayı 7 asist 6 top çalma 2 ribaund gibi bir istatistik ile oynamakta.

  çaylak sezonuna böyle bir giriş yapan, ender oyunculardandır sanırım. bakalım nasıl bitecek. takipteyiz.

  maç sonu: 22 sayı, 12 asist, 9 top çalma, 7 ribaund. bu çocuk daha çaylak!

  özel not: top çalma rekoru artık kendisine ait.
 • 3. çeyrek bitmeden 19-9-7 steal oldu. herif kariyerinin ilk maçında miami'ye karşı steal triple double'ı yapmak üzere. ve tabii ki fantasy nba'de rakip takımda...
 • şu ana kadar 8 top çaldı ve ilk maçını oynayan çaylak oyuncuların bir maçta en fazla top çalma rekorunu kırdı.
 • miami heat karşısında phili'nin 114-110 kazandığı maçta yani ilk maçında
  ..min.....fgm-a...3pm-a...ftm-a ...+/-...off...def...tot...ast...pf...st...to...bs...ba...pts
  36:10...6-10.......4-6......6-8.....+12....0.....7.....7....12....1....9....1....0......0.....22

  ile oynadı. şaka gibi lan. turn over 1. triple-double'ın kıyısından döndü ilk maçında. bakalım bu sadece bir şans/gaz mıydı yoksa geleceğin küçük bir yansıması mı?
 • nba kariyerindeki ilk maçında quadruple double'ı 3 rebo ve 1 steal ile kaçırmış olan oyuncu. yıllardır "next penny" hasretiyle yanan kalbime bir umut ışığı serpmiştir giymekte olduğu 1 numaralı forma ile. yalnız çok fazla dillendirme taraftarı da değilim bu konuyu, zîra:

  (bkz: nba'deki 1 numaralı forma laneti)
 • ilk nba maçında gösterdiği hayvani performansı, allen iverson'ın basketbolu bıraktığı gün göstermesi 76ers için manidardır.
 • dünkü heat maçında gösterdi ki bu çocuk avrupalı ve amerikalı oyun kurucuların bir karışımı. oyun bilgisi, fundamentali, saha görüşü çok iyi. verdiği paslar genelde euroleague'de gördüğümüz, pick&roll'de ters taraftan yardıma gelen kısanın boş bıraktığı adama giden paslar. nba'da daha çok devrilen adama giden zorlama paslardan değil. her topu doğru kullandı dün. üstelik boyu neredeyse iki metre. çok fazla rebound alacak pozisyonuna göre. ayrıca çok uzun kolları ve müthiş bir savunma sezgisi var. böyle olunca da ilk nba maçında 9 tane top çaldı.

  dünkü performansı bir istisna olabilir belki, peşin konuşmamak lazım. ama bu öz güveni devam eder, çalışmayı sürdürür ve başına bir sakatlık falan gelmezse önümüzdeki on senenin guardı bu çocuk olur.